top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

Gaia ve Ben

Size biraz yer yüzünden söz etmek istiyorum ama gerçek olandan, insanların yarattığı kaotik dünyadan değil. Gerçek yeryüzü olan ve bizlerinde parçası olduğumuz Toprak Ana Gaia' dan söz etmek istiyorum. Biliyorsunuz neredeyse her meditasyonumuzda bir bahçeye gidiyoruz, orada her şey şifa, her şey tamamen sağlıklı ve enerjiler alıştığımızdan farklı, orada kendinizi huzurda, güvende ve sevgiyle sarılıp-sarmalanmış hissediyorsunuz çünkü orası bu yer yüzünün biraz daha yüksek boyutlarda bir yerde, bizler 3 ve 4. Boyut arasında bir yerde can bulduğumuza inanıyoruz ama aslında yüksek benliğimiz kaynağa bağlı ve koşulsuz sevgi olan kaynaktan bize yansıyor, bize doğru akıyor, eğer korku kanalına girersek bağlantı zayıflıyor. Korku kanalı yanlış kullanılan ateş elementine hizmet ediyor, öfke, kızgınlık, nefret, kin, cezalandırmak, gıybet gibi duygu ve davranışlarla ortaya çıkıyor, dipte ve zayıf bir frekansı var, hem kendinizi hem de çevrenizi olumsuz etkiler.

Bizim bahçemizde 5. ve 6. Boyut arasında bir düzlemde ama bazen meditasyon sırasında daha yüksek boyutlara çıkıyor veya o boyutlardan gelen enerjilerle-varlıklarla çalışıyoruz. Çalışmalara katılan dostların oradan dönmek istememesinin nedeni de bu çünkü orada tamamen güvende ve şefkatte hissedersiniz, bu da zaten şifadır. Bizim bahçemiz yer yüzündeki Gaia’ nın daha yüksek boyutlara yansıyan halidir. Burada, bu yer yüzünde de bahçemiz mevcut, etrafınıza iyi bakarsanız onları görebilirsiniz, şifalı bitkileri, melek gibi hayatımıza giren hayvan dostlarımızı, şifacı hayvan dostlarımızı, bize yiyecek, barınak ve hatta keyif ve huzur veren toprak anayı görebilirsiniz. Biz onların bir parçasıyız, onlar bizim dünyamızın bir parçası. Bu yer yüzünün en büyük eğitim alanı bizden dışarıya yansıyanları ayarlayabilmektir yani dışarıya ne verirseniz karşılığında da onu alırsınız ve neyi hayal ederseniz hayatınıza onu çekersiniz. Eğer dünyayı sadece insanların alanı olarak görüyorsanız, eğer doğadan uzaklaştıysanız, insanların yarattığı kaotik dünyada sıkışmaya başlarsınız, o sıkışma sizin ruhunuza uygun değildir, özünüz sizin uyumla dans etmenizi, ruhunuzda daha çok şey öğrenmenizi ister ama siz çatışmacı bir dünyayı kurtarmak için çabalayıp durursunuz. Bu daralma frekansın düşmesine neden olur ve çatışmacı zihin yer yüzüne yansır ve kaosun sürmesine ve doğal afetlere neden olur.

Bu yer yüzünde kurtulması gereken veya kurtarılması gereken hiçbir şey yok, her şey olduğu gibi akıyor ama siz çevrenize baktığınızda ne görüyorsunuz? İyilikler, güzellikler, cıvıl-cıvıl bir doğa, yemyeşil ağaçlar, temiz bir hava, hoş görülü, şefkatli insanlar görebiliyor musunuz? Eğer göremiyorsanız hemen hepsine sevginizi göndermeye başlayın, onları dünyanıza davet edin, huzur ve barış dolu bir doğa yaratın dünyanızda, Gaia anayı sevgiyle sarıp-sarmalayın. Kendinize hep şunu hatırlatın: "Neye odaklanırsam orayı besler, büyütürüm".

Sanırım bir ay içinde dört çalışma paylaştım sizlerle, son üç çalışma yer yüzüyle olan bağlantılarımızla ve oradaki enerjileri temizleyip, yükseltmememizle ilgililer. Son dönemde kuşağıma yer yüzüyle ilgilenmem gerektiğini fısıldadılar ve ben de hemen bu üç çalışmayı hazırlayıp, paylaştım. Dördüncü çalışma ise Dünyanı Yeniden Yarat, gerçekten çok etkili bir şifa ve değişim çalışması onu da yapmanızı tavsiye ederim.
17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page