top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

YERE BAĞLANMA ZAMANI

Güncelleme tarihi: 19 Mar 2020
Bu günler hepimizin yere en çok sağlam basması gereken günler.

Şu anda insanların dünyası uzun süredir takılıp kalmış olduğu sistemin değişimine şahit oluyor. Kapanmakta olan bu ağır sistem aslında bizleri yeryüzünün kendi doğasından ayrık tutan bir sistemdi, asıl olan bizlerin de diğer canlılar, varlıklar gibi doğanın, bu muhteşem zekanın parçaları olduğumuzdur. İnsanlar uzun bir süredir kendilerini kaptırmış oldukları yapay ve enerjisi ayrık bir dünyada dolanıyorla ama bir süre önce uyanış başladı.

Hepiniz farkındaysanız her sabah güneş doğmaya, kendi ritmi içinde dönmeye, mevsimleri ve havanı durumunu yaratmaya, çiçekler açmaya, bizler nefes almaya devam ediyoruz. Her şey canlı kalmaya, can bulmaya devam ediyor.

Uzun süredir yeryüzünden ayrık bir yaşam platformunda kendini yaşatmak için uğraşan ve bu yüzden enerjileri hapsederek kendini mutsuz eden insanlığın dünyası ancak tekrar yer yüzü ile bağlantıya geçtiğinde değişecek ve iyileşecek. Aslında değişim ve iyileşme süreci çoktan başladı, bizler değişimi kabul ettiğimizde her birimiz için ve bütün için geçişimiz daha kolay olacak.

Bu değişim uzun bir süredir beklenen bir değişimdi, olanlar zaten bekleniyordu, sadece süreç hızlandırıldı, ivme kazandı.

Doğada hiçbir enerji durağan değildir ama insanlar bir hedef koyup sonra sahip olma bağımlılığı nedeniyle enerjileri özellikle zihin aracılığıyla tutuyorlar, sıkışan enerji yerine gelmek isteyen enerjiyle çatışmaya başlıyor. Bu da insanın her gördüğünü istemesi, özenmesi, kendini bir türlü beğenemeyip durmadan içinde bulunduğu hali kötülemesi nedeniyle oluşan bir durum. İçinde bulunduğumuz durumda olanı olduğu gibi kabullenip akışta hayata devam etmek enerjinin akışkanlığını ağlayacak, bizler de yer yüzünün doğal akışında enerjimizin yükselmesine izin vererek hayatımıza iyileşmeyi çekebileceğiz. Şimdi artık olanı olduğu gibi kabullenip, bırakma zamanı, Bırak gitsin! Emin ol ki her yaşanılan ilişki kendinizi daha çok sevmeyi hatırlayabilmeniz için, o yüzden şefkatli ve cömert olma zamanı, cimrilik sadece korkudur. Sevgiyi bir huzurlu bir nefes gibi alıp verme zamanıdır, parayı, ekmeği, yemeğini, huzurlu bir nefes gibi alıp verdiğiniz zaman hayatınızda yüksek frekansı bir ritim oluşur.

Bugüne kadar yaratılmış olan bu naylon sistem insanları doğadan dolayısıyla da evrenin asıl olan bilgeliğinden uzaklaştırdı. Siz üzerinde bulunduğunuz yer yüzü ve altında nefes aldığınız atmosferle iyi ilişkiler içinde olduğunuz zaman ancak özünüzü burada bu yer yüzünde şenlendirebilir, varlığınızı sağlıkla sürdürebilirsiniz. Eğer doğadan, yer yüzünden, kozmik zekadan kendinizi ayrık bir dünya yaratırsanız içsel olarak arayışa girmeye başlarsınız yani tedirgin zihninizi, rahatsız ruhunuzu ve acı çeken bedeninizi bir araya getirebilmek için ruhsal inançlar oluşturup, sanki bütün bu ruhsal ortam asıl olandan ayrıkmış gibi deneyimlemeye başlarsınız. Bu sadece bu ağır ortamdan kaçıştır, tıpkı sakinleştirici kullanmak, rutin olarak içmek, uyuşturucu kullanmak gibidir. Hatırlamak için meditasyon yapmak, çözüm dilemek için dua etmek elbette bizleri rahatlatacak ve yardım almamızı sağlayacaktır ama şundan emin olun ki hepimiz sürekli yardım alıyoruz. Sanki orada yukarıda duran ve bizim dünyamızdan çok başka bir yerde olan yüce ve kutsanmış varlıkların bulunduğu yer bizlerden çok uzakmış gibi davranıyoruz oysa bizim yüksek benliğimiz sürekli bağlantıda, bizler hepimiz sürekli birbirimizle bağlantıdayız, ağaçlarla, bitkilerle, hayvanlarla ve diğer tüm varlıklarla sürekli bağlantıdayız. İşte şimdi artık yer yüzüne, doğaya bağlanma zamanı bu yüzden geldi, hepimizin bu yapay atmosferden çıkıp bu muhteşem dünyayı görme ve orada can bulma zamanı geldi. Bunun için doğaya gidin, hayvanlarla, vahşi hayvanlarla iletişim kurun, ağaçlarla kucaklaşın, toprağa yalın ayak basın, toprakla çalışın ama eldiven giymeden, doğaya dönün ve yere bağlanma meditasyonu yapın, çok uzun bir süredir ayrılmış olduğunuz doğanın bir parçası olduğunuzu kabul edip, yer yüzüne sahip çıkın, sevdiklerinize, sizi sevenlere, elinizde var olanlara sahip olmaya çalışmaktansa çıkın.

Meditasyon yaptığınızda gördüğünüz, gittiğiniz o muhteşem dünyayı, dünyaları artık yer yüzüne taşıma zamanı geldi.

Hayata ve onun tüm ifadelerine sevgiyle kalın.

Somnur vdK

15-03-2044 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page