top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

Maske Takarken Kullanın

Güncelleme tarihi: 27 Eki 2020


Uzun bir süredir aklımda olup da paylaşmayı unuttuğum bu çok değerli ve önemli bilgiyi aklıma gelir gelmez yazdım ve hemen yayınlıyorum:

Bildiğiniz gibi son zamanlarda Post modern dünyanın sosyal hayatına maske de eklendi. Sokakta, çalışırken, bazen saatlerce ağzımızı, burnumuzu kaplayan bir maske takmak zorunda kalabiliyoruz. Maskeyle beraber nefes alıp vermenin, her çeşit kirlilik ve mikropların maskelerimize yapıştığını ve bunları tekrar soluma olasılığımız olduğunu da artık biliyoruz. Aslında elbette bu ortak bir bilinç, soluduğumuz ve temizleyip dışarıya verdiğimiz havanın maskede yapışıp kaldığını otomatik olarak hepimiz farkındayız. Bu durumda maske yararlı mı zararlı mı diye düşünmemiz de çok doğal. Ağzınızı ve burnunuzu kaplayan bir maskeyle asla koşmamanız, güçlü ve sık nefes almanız gereken hareketler yapmamanız gerekiyor çünkü maskenin engel olması nedeniyle yeterince oksijen alamıyorsunuz, bu da solunum yollarınız için hoş bir durum değil, şu anda yanımda bir doktor olsaydı “Hem de hiç hoş değil” diyecekti eminim. Maskenizi kullanmadığınız zamanlarda bir naylon torbada kapalı tutmanızda yarar, sonra gece boyunca dışarda bir yere asarsanız temizlenmiş olur ama ben sizlere bir yol önereceğim.

Kendinizi ve çevrenizdekileri her anlamda korumak için yapabileceğiniz çok kolay bir yol var: Maskenize takmadan önce birkaç damla lavanta uçucu yağı damlatmak güçlü bir koruma oluşturacaktır ama tabi kesinlikle doğal yollarla elde edilmiş, organik lavanta yağı olmalı, kesinlikle organik ve doğal yollarla elde edilmiş olmasına dikkat ederek alın, öteki türlü yararından çok zararı olabilir. Şimdi, bu durumda Lavanta bizi nasıl korur?

Lavanta bitkisi karakter olarak çok güçlü bir koruma yeteneğine sahiptir, güçlü koruyucu özelliğini ilk bakışta etrafında bitki yetişmesine izin vermemesinden anlayabiliriz, bakım gerektirmeyen ve rengi harika, kokusu şahane bir bitkidir. Aromaterapi binlerce yıllık klasik bir tedavi yöntemidir, bitkileri tanımak, onlarla iletişim kurmak ve onları sevmek ilk şartı olan bu bilim her çeşit hastalığın tedavisinde ve halen her çeşit tıp yönteminde kullanılıyor çünkü bizler doğadan geldik ve doğanın bir parçasıyız, eğer bir çare arıyorsak gene yanıtı doğadan gelecektir, aslında bu kadar basit.

Lavantanın tedavi özellikleri oldukça uzun bir liste yapabiliriz, her şeyden önce oldukça güçlü bir enerji dönüştürücüdür, negatif enerjilerden koruduğu gibi negatif enerjiyi de pozitife dönüştürme özelliği vardır.

Günümüzde bir çok süs amaçlı ya da daha çok ürün verme amaçlı olmak üzere üretilmiş, genleri değiştirilmiş lavanta vardır sizin kullanmanız gereken Lavandula ailesinden Lavandula angustifolia, bütün organik, doğal koşullarla üretilmiş olan şişelerin üzerinde bu yazıyı göreceksiniz.

Özellikleri: Analjezik, antikonvulsan, antidepresan, antimikrobiyal, antiromatizmal ( enfeksiyonlu romatizma tedavisinde kullanılıyor), antiseptik, antispazmodik (spazm çözücü), antitoksik ( zehirli maddelerin atılmasına yardım ediyor), chalagogue (Safra söktürücü), gaz giderici, choleretic (Karaciğerden safra salgılanmasını uyaran madde), iyileştiren (şifacı), candan-içten-samimi, sitoplaktik (Hücreleri ve organizmayı koruyan), deodorant ( güzel kokutan), idrar söktürücü, adet söktürücü, tansiyon dengeleyici, böcek kovalayıcı, nervine ( sinir sistemi tedavi edici), parazit giderici, sedatif, canlandırıcı ( el ve ayak bileklerinizin iç kısmına ve şakaklarınıza birer damla sürdüğünüzde sizi dengeleyecek ve canlandırırken aynı zamanda sakinleştirecektir, kan dolaşımını dengeler), terletici, vermifüj, yara iyileştirici.

Lavanta uçucu yağı, uçucu yağlar arasında temel yağa veya diğer karışımlara gerek duyulmadan direk cilde sürülebilen birkaç uçucu yağdan biridir, dolayısıyla rahatlıkla cildinize sürebilirsiniz. Maskenizin burun deliklerinin iki yanına ve ağzınızın ortasına gelecek şekilde üç damla damlatmanız yeterlidir, içeriye ve dışarıya soluduğunuz havayı temizleyecek ve size eğer ihtiyacınız varsa başka tedaviler de uygulayacaktır. Maskenizi tekrar torbasına koyduğunuzda da orada herhangi bir mikrop, bakteri veya virüs üremesini önleyecektir.

Sağlıcakla kalın.


108 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page