top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

Geçmişten Özgürleşme Çalışması
11 11 2020 Geçmişten Özgürleşme Çalışması’ nı keyifle tamamladık. Oldukça sıkı bir çalışmaydı, çalışmaya katılan tüm dostlara tekrar teşekkür ederim.

Neden Geçmişten Özgürleşmek bu kadar önemli?

Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde geçmişi serbest bırakmak, geçmişten arınmak bizi geleceğe daha kolay taşıyan bir çalışmadır, tam olarak söylemek gerekirse geçmişten sürüklediğimiz yüklerle kendimize gölgeli deneyimler çekmek yerine geçmişi aydınlatıp kendimize ışıklı deneyimler yaratmak için yaptığımız bir çalışmadır, değeri de burada saklıdır.

Bizler maddi ortamda DNA kayıtlarımız ve süptil ortamda ruhsal kayıtlarımızla bu dünyadaki deneyimlerimizi oluşturmaya, kendimize çekmeye başlarız, biliyorsunuz buna Sanskrit dilinde “karma” deniyor. Yer yüzünde biçimlendikten sonra ebeveynlerimizden öğrendiklerimizi de kayıtlarımıza ekler büyük bir bilinç altı havuzu oluştururuz. Bu havuzdan çektiğimiz bilinç altı kayıtlarıyla kararlarımızı verir, seçimlerimizi yaparak hayatımızı biçimlendiririz. Bu kayıtların birçoğu işimize yarar ama bazıları hayatımızda engeller oluşturur. Atalarımızla her ne yaşandıysa buradaki gölgeli olayları arındırıp, enerjiyi barış seviyesine çektiğimizde hayatımızın her neresinde sıkıntı varsa orada enerji yükselecek ve akıma geçecektir. Örneğin maddi sıkıntılar yaşıyorsanız oradaki bilinç altı engelleri kaldırmak için çalışıp, oradaki enerjiyi değiştirip-yükselterek engeli ortadan kaldırabilirsiniz.

Olumsuz/gölgeli kayıtlar birçok nedenden oluşur ama asıl nedeni “sevgisizlik” ortamıdır, yüzlerce belki binlerce yıl önce oluşturulmuş olan ilişki kayıtlarında şiddet, kalp kırıklıkları varsa bunlar sizin maddi akışınızı da engeller çünkü “hak etmiyorum” alt bilinci sizin gerçek bolluk ve bereketi kendinize çekmenize engel olacaktır. Gene aynı nedenden dolayı sağlık ve ilişki sorunları da oluşacaktır. Günümüzde araştırmacılar tarafından bazı insanların aralarında hiçbir biyolojik bağ olmamasına rağmen ebeveynlerinin fiziksel hastalıklarını aldıkları gözlemlenmiş, bu ebeveynlerden alınan kayıtlardır, elbette ebeveynler de bizlerin karmalarıdır. Burada arınma ve barış ortamı sağlandığında değişim olumlu yönde başlayacaktır aslında başlıyor demem daha doğru çünkü böyle olduğunu gözlemliyorum.


Eğer aşk ilişkilerinizde zorlanıyorsanız geçmiş atalarınızdan günümüze kadar getirmiş olduğunuz travmalı ilişki biçimlerinden kaynaklanıyordur. İki insan birbirinden korkarak sağlıklı bir ilişki yürütemez, ancak geçmişten getirdiğiniz kayıtları arındırıp, enerjilerini yükseltip, barış ve sevgi seviyesine çektiğinizde sizin de biliciniz değişecek ve kendinize şefkat ve sevgi dolu ilişkiler çekmeye başlayacaksınızdır.


İçinde bulunduğumuz dönem ise değişim için zorlayıcı bir dönem, evren insanlara fazla sabırlı davranmıyor gibi gözüküyor, değişim için iteleyip duruyor. Değişim kabullenmekle ilgilidir ve biz insanlar hemen kabullenmeye açık olamıyoruz, bunun nedeni de az önce saydığım nedenlerden kaynaklanıyor, engelin altında korku vardır, korku sevginin negatifi, tam karşısında duran engelidir. Geçmişte oluşturmuş olduğunuz engelleyici kayıtların enerjilerini değiştirip sevgi seviyesine çektiğinizde değişimi de kolaylıkla kabullenip, her ne oluyorsa ona ayak uydurup, evrenle keyifli bir dansa başlayabileceksiniz.


Hayata bir kez güvendiğimizde hayat da bize güvenir, kendimize tam olarak güvendiğimizde hayata da güveniriz. Kendimizi suçlamayı, cezalandırmayı bırakıp kendimizi sevmeyi öğrendiğimizde kendimize güvenmeye başlarız. Bunun ilk yapılacak iş de geçmişten özgürleşmektir. Artık kum torbalarını atıp yükselme zamanı ve bizler bunun için çalışıyoruz.

Yakında yeni çalışmalarda buluşmak üzere.

Hayata ve onun ifadelerine sevgiyle kalın.

Somnur vdK

81 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page