top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

ENERJİLER, EVRENİN ENERJİ İSKELETİ, DOĞAL ENERJİ AKIMLARI

Güncelleme tarihi: 3 Haz 2023EVRENİN ENERJİ İSKELETİ, DOĞAL ENERJİ AKIMLARI, ENERJİ BEDEN, NEGATİF VE POZİTİF ENERJİLER

NEGATİF ENERJİLERDEN ARINMAK, KORUNMAK VE DENGELEMEK


Çoğunlukla beş duyumuzla değerlendirdiğimiz dünyamızın bir de enerji akımlarından oluşan iskeleti var. Değişen frekanslarda sürekli akım halinde olan bu enerji iskelete evrenin temeli diyebiliriz. İnsan bedeninde her bir hücrede 4 Volt elektrik akımı olması birçok bilim insanının dikkatini çekmiş ve bazıları doğal enerji akımlarıyla ilgili araştırma yapmış olduğu gibi enerji terapistliğini (şifacılığını) da kariyerlerine eklemişler.


Doğal enerjiler, doğal enerji akımları, yer yüzünün ve evrenin enerji iskeleti ve insanın enerji akımları ve enerji edeniyle ilgili bilgilere bakarsanız kısaca anlatmak kolay olmasa da dağarcığımdakileri özetleyerek sizlerle paylaşıyorum.


Bildiğiniz gibi bu yer yüzü ikilemli (Dualitik) bir yer, iki zıt ama bir birbirlerini tamamlayan enerji kutuplarında oluşuyor, biz buna özetle negatif ve pozitif enerjiler diyoruz. Negatif ve pozitif uçlar bu yer yüzünün ifadelerini oluşturuyorlar. Şamanizm, Hinduizm, Budizm, Druidizm gibi birçok inanç ve ruhsal öğreti enerjileri incelemiş, enerjilerin yerlerini değiştirmek üzerine çalışmalar yapmışlardır. Çin bilgeliğinde Yin ve Yang enerjileri dişi ve erkek kutuplar olarak da tanımlanırken tam yarı yarıya bir birbirlerini tamamlarlar yani bu iki enerji bir bütünün parçaları, bir olmadan diğeri olamaz, bizler burada bu durumun ötesini henüz algılayamıyoruz. Bizler iki enerjinin akımlarından kaynaklı deneyimleri kötü ve iyi, aydınlık ve karanlık, mutluluk ve mutsuzluk gibi ifadelerle tanımlıyoruz, aslında bu iki enerji kaynağının temel ifadeleri sevgi ve korku. Bu yer yüzünü her iki yolla da deneyimlemekte özgürüz, sevgi dolu ya da korku dolu olmak, etrafımıza sevgi veya korku frekansını yaymak bizim seçimimiz. Bir gerçek daha var ki bu yer yüzünde bulunduğumuz süre boyunca her iki kutbu da bir yolla deneyimlemek durumundayız. Aslında özetlersek her şey enerjidir ve her şey akım halindedir.


NEGATİF VE POZİTİF ENERJİLER DOĞADA SÜREKLİ OLARAK AKIŞKAN HALDEDİRLER, DOĞADA NEGATİF ENERJİLER FAZLA KALICI OLMAZLAR. BİZ İNSANLARIN DÜNYASINDA NEGATİF ENERJİLER BAZI NEDENLERDEN DOLAYI DAHA UZUN BİR SÜRE KALICI OLABİLİRLER:

Bunlardan ilki ve aslında en güçlüsü olumsuz düşüncelerimizdir, eğer olumsuz düşünceleri tekrar edersek negatif enerjiyi kalıcı hale dönüştürürüz. Bir düşünceyi tekrar etmek bir yere çivi çakmak gibidir, sonunda onu kendinizle bütünleştirirsiniz ama korkmayın bazen süreç gerektirse de o düşünceleri her an oradan söküp alabilir yerine destekleyen düşünceleri yerleştirebilirsiniz. Her düşünce bir enerjidir ve frekansı vardır, belli kaynağa bağlı düşünceleri tekrar ettiğimizde o düşünceleri ürettiğimiz negatif veya pozitif kaynaktan yayın yaparız ve bu düşünceler henüz eyleme dönmeden etrafımıza yaymaya başlarız, hangi kaynaktan yayın yapıyorsak doğal olarak aynı frekans seviyesinde bir deneyimle buluşuruz çünkü biz o sırada o frekans seviyesinde bulunmaktayızdır. Düşüncelerimiz bizler de hali hazırda bulunan bilgilerden oluşan bilinç altı kaynaktan tetiklenir ve oluşurlar. Eğer geçmişte yaşanmış negatif deneyimleri zihninizde sürekli tekrarlıyor ve birilerini suçluyor ya da kendinizi suçluyorsanız hemen bu konuda çalışma yapmanızı öneriyorum çünkü bunlar sadece geleceğimizi yaratırken bizleri sabote eden düşüncelerdir. Bu sabotaj bizim hoşumuza gitmeyen bir deneyim olarak karşımıza çıkabilir.” Affettim ve azat ettim, özgürüm, şükürler olsun”.


Hayatınızda yaşadığınız ve nedenini hiç bilmediğiniz travmatik deneyimler olabilir, bu noktada size gene “Geçmişten Özgürleşme” yani affetme çalışmasını yapmanızı öneriyorum çünkü yaşanmış ve bitmiş bir deneyimi zihninizde taşımak, birilerini ve kendinizi suçlamak omuzlarınızda taşıdığınız bir yüktür ve size zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Onu yumuşak ve bir yolla bırakmak en güzel yoldur, bu her zaman bir çırpıda gerçekleşmeyebilir, bazı deneyimler köklüdür ve sabır gerektirirler, değişmek için ona gönüllü olmanız yeter, “Ben değişmeye gönüllüyüm, ben değişimi kabul ediyorum” sonra sürece inanarak sürekli olarak çalışmak değişimin gerçekleşmesini sağlayacaktır. “Hayatın sürecine güveniyorum, ben daima güvendeyim”.


HATA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ HER YAŞANMIŞLIK BİZLERİN BURADA ÖĞRENMEYİ SEÇMİŞ OLDUĞUMUZ BİR DENEYİMDİR.

Yaşadığınız deneyim hangi nedenden dolayı yaşadığınızı anlamıyor olabilirsiniz, belki bir gün gelecek anlayacaksınızdır ama bugünü beklemek yerine “Anlayışlılığın da üzerinde affediyorum” demeyi seçin, eğer bir türlü affedemeyeceğinize inanıyorsanız “Affetmeye gönüllüyüm” deyin hemen yardım gelecektir.


NEGATİF ELEŞTİRİYİ, YARGIYI BIRAKIN, BİRİLERİNDE EKSİK BULDUĞUNUZ BİR DURUM ASLINDA SİZİN GİZLİ BİR KORKUNUZUN İFADESİDİR.

Kendinizde bulduğunuz eksiği başkalarında görerek rahatlayamazsınız, tam tersine kendinizi daha çok rahatsız edersiniz. Kendinizle barıştığınızda rahatlama başlar, huzur gelir. Eğer gülüşünüzü beğenmiyorsanız karşınıza çıkan ve çok değer verdiğinizi düşündüğünüz biri sizin gülüşünüzü eleştirecektir ve sizin kalbinizin kırıldığını düşüneceksinizdir, oysa buradaki önemli nokta sizin gülüşünüzü sevmeyi, her nasıl gülüyorsanız gülün bu durumu sevgiyle kabul edip, kendinizi her halinizle kucaklayabilmeyi başarabilmektir. Sevdiğimiz her şey güzelleşir ve can bulur, sevgi hayattır, bu hayatı kendinize vermenin yolu kendinizi gerçekten sevmeyi başarmaktır. Kendimize şefkat duyduğumuzda hayatımıza da bize şefkat gösteren, bizi seven insanlar girecektir. Siz değiştikçe negatif insanlar hayatınızdan siz hiçbir şey yapmadığınız halde kendiliklerinden çıkıp gitmeye, kaybolmaya başlarlar, siz artık onlara ihtiyaç duymazsınız. “Ben daima seviyor ve seviliyorum”.


NEGATİF ENERJİLER BİR SEBEPTEN DOLAYI BEDENİMİZDE BİRİKEBİLİR, BUNLARDAN BİRİ YEDİKLERİMİZ VE İÇTİKLERİMİZDİR, BİZ NEYLE BESLENİRSEK O OLURUZ.

Eğer bizim ruhumuza, zihnimize ve bedenimize frekansları uygun olmayan gıdalarla besleniyorsak, öncelikli olarak zihnimizde karmaşa başlar. Bedenimizde her bir hücrenin kendine ait bir bilinci vardır ve sağlıklı şartlarda 4 Volt enerji taşır. Eğer yediğimiz besinler bedenimize uygun değilse enerji düşer yani düşük bir frekanstan yayın yapmaya başlar ve bedende zehirlenme, hastalanma uyarısı başlar bu zihinde korku kaynaklı negatif düşüncelerin oluşmasına neden olur. O yüzden sağlıklı gıdalarla beslenmeye özen gösterin, özetle saf yiyin, saf için ve saf düşünün. Unutmayın özellikle memeli hayvanların etkin bilinçleri vardır, bizler gibi korku endişe ve sevgiyi deneyimlerler, eğer et yiyorsanız ölüme giden hayvanın tüm korku ve endişeleri adına neyi yiyor olduğunuzu bir kez daha düşünmenizi öneririm.


BİZ İNSANLAR BİNALARIN İÇİNDE, EŞYALARIMIZLA VE ÜZERİMİZE GİYDİĞİMİZ KIYAFETLERLE YAŞAYAN CANLILARIZ. Bu yer yüzünde bulunan her maddenin kendine ait olan enerjisi olduğu gibi yaşanmış deneyimleri kaydetme yeteneği de vardır. Kristal, kaya gibi katı ve sıkışık maddelerin daha güçlü kayıt yapma yetenekleri vardır, su ve hava gibi akışkan enerjili elementlerin enerjileri akıtıp, değiştirme ve temizleme yetenekleri vardır. Toprak durağan gibi gözükse de içinde tüm elementleri barındıran ve kayıtları kolayca değiştiren güçlü bir yer yüzü elementidir ve canlıdır. Bizlerin eliyle oluşturulmuş, binaların, mekanların duvarları, tavanı, tabanı yaşananların enerjilerini kaydederler. Eğer yeni bir eve taşındıysanız o eve önce enerji temizliği yapmakta yarar vardır, daha sonra enerji temizliğini tekrar edin, siz kendi düşüncelerinizle bile yeni kayıtlar oluşturabilirsiniz.


Eğer kalabalık bir şehirde yaşıyor ya da kalabalık ortamlarda bulunuyorsanız birçok insanın enerji alanıyla (Aura’sıyla) temas edeceksinizdir, oradan kendi enerji alanınıza farklı enerjiler akabilir. Kendi enerji alanınızı sık sık temizlemenizde yarar ve korumanızda yarar vardır. Kendinize ait olmayan düşüncelerin zihninizde dolaşmansın nedenlerinden biri de budur. Negatif düşünen ve konuşan insanlarla beraber zaman geçirdikten sonra size uygun olmayan enerjileri kendi enerji alanına almış olabilirsiniz. Kendinizi korumak ve enerjiyi değiştirmek için birçok koruma yöntemi vardır ama en önemlisi sizin her neyse ondan etkilenmemeyi seçmenizdir.


İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA DOLAŞIRKEN KENDİNİZİ KAPTIRMAMAMIZDA YARAR VARDIR. İnterneti açtığınız andan itibaren bize göre düşük olan bir frekanstan yayın yapan enerjilerle karşılaşırız, özellikle sosyal medyada gezinirken çok hızlı geçen bir bilgi bombardımanına tutuluyoruz, beyin ve zihin bir süre sonra algılamakta sıkıntı çekmeye başlayınca farkında olmadan sinirlenmeye başlıyoruz ve negatif enerjilere kendimizi kaptırabiliyoruz. Elbette okuduğunuz olumsuz haberler de işin cabası. Elbette internet ortamı dünyanın en büyük kütüphanesi, doğru kullandığımız sürece işimize çok yarayan bir kaynak.


BİRİNE KIZMAK, ÖFKELENMEK ÇOK DOĞALDIR, BİZLER İNSANIZ VE NEGATİF ENERJİYİ ZAMAN ZAMAN DENEYİMLEMEMİZ SON DERECE DOĞALDIR. Asıl olan bu kızgınlığı, kırgınlığı, öfkeyi sürdürmemek, onu kalıcı hale dönüştürmemek, bizde kalıcı bir etki yaratmasına izin vermemek. Çok kızdığınız bir şey olabilir gidip yastıkları yumruklayabilirsiniz, ya da ağzınıza gelen her şeyi yazıp sonra üstünü çizip "İptal" diyebilirsiniz ya da bağırıp çağırmış olabilirsiniz, önemli değil. Sonra bırakın gitsin yani olanı, o insanı, kendinizi affedin, kucaklayın ve azat edin, eğer yapamıyorsanız kendinize zaman tanıyın, hayatın sürecine güvenin, sizin bırakmaya gönüllü olmanız bile büyük bir adımdır. Eğer sevdiğiniz biriyle tartıştıysanız bunun doğal bir iletişim yolu olduğunu düşünün, bağırmak insanın kendini duyurma çabasıdır. Belki sevdiğiniz insan size göre çok kötü sözler sarf etmiş olabilir ama asıl olan o insanın yüreğinde ne taşıdığıdır, o sırada o insanın gerçek duygu durumunu bilemeyebilirsiniz, hemen kalbinizi kapatmayın, bekleyin, her şey sakinleşsin, fırtına dinsin ve siz o insana yüreğinizden sarılın, emin olun o da size sarılacaktır. Hatırlayın yer yüzü, toprak ana da bazen öfkelenir, büyük fırtınalar kopar ama sonra fırtına diner ve her şey süt liman olur, bu bazen sıkışıp kalmış enerjilerin akıp gitmesi içindir. Saklamaktan, gizlemekten, sözsüz ve sessiz endişe ve korkuları idare etmeye çalışmaktansa büyük bir fırtınada yelkeni açıp ilerlemek en doğru hareket olacaktır. Unutmayın hiçbir şeyi kontrol edemeyiz, kontrol etmeye çalışmak korku demektir, korku da o frekansın enerjisinden bir deneyim çekecektir. Saklamak, gizlice idare etmeye çalışmak zihninize ve bedeninize durmadan negatif enerji yüklüyorsunuz anlamına gelir. “Ben hayatın sonsuz sınırsızlığında her neredeysem güvende olduğumu biliyorum. Benim yüreğim daima sevginin kaynağına bağlıdır ve ben daima sevgiyle çevrelenmiş olduğumu biliyorum”.


BAZEN DÜŞÜNCE KALIPLARINI DEĞİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMA YAPMAK YANLIŞ ANLAŞILABİLİYOR. Burada amaç düşüncelerinizi kontrol etmeye çalışmak değil, sizi sabote eden düşünce kalıplarının yerine destekleyici düşünce kalıplarını yerleştirmek için kendinizi eğitebilmek. Olumsuz düşünceler geldiğinde içinizden “Size ihtiyacım yok” diyebilir ve o sırada size uygun olan bir olumlamayı tekrar edebilirsiniz. Bir yöntem de eğer başa çıkamadığınız olumsuz düşüncelerle boğuşuyorsanız. Üç kez derin nefes alın ve ağzınızdan sertçe dışarıya verin sonra düşüncelerinizin bir fare olduğunu ve kendinizin de farenin delikten çıkmasını bekleyen bir kedi olduğunuzu hayal edin ve hayalinizdeki deliğin başında bekleyin, yeni bir düşünce çıkamayacaktır.


KENDİ BEDENİNİZDE, VARLIĞINIZDA ENERJİLERİ DENGELEMEK/ TEMİZLEMEK İÇİN:

MysiaLuna Işık Bilgeleri YouTube kanalımızda enerjileri dengelemek için birçok çalışma bulabilirsiniz. Ben sizlere burada birkaç çalışma önereceğim.


ENERJİNİZİ YÜKSEK BİR FREKANSTA TUTTUĞUNUZ SÜRE BOYUNCA ENERJİ ALANINIZDA KORUMA ALTINDADIR, ENERJİ ALANINIZI KORUMANIN EN İYİ YOLU HEM FİZİKSEL HEM DE ZİHİNSEL OLARAK GÜÇLÜ TUTMAKTIR.


ENERJİNİZİ YÜKSEK VE GÜÇLÜ TUTMAK İÇİN:


Duş alın, su enerjileri akıma geçirir ve temizler.


Gün boyunca bol bol temiz su için.


Toprağa basın.


Doğaya gidin, ağaçlara dokunun. Ağaçlar çok güçlü varlıklardır ve negatif enerjiyi anında değiştirme özelliğine sahiptirler.


Saf ve temiz gıdalar yiyin, pişirirken ve yerken pozitif düşüncelerinizi aktarın.


Çi-Gong (Qi-Gong) veya Yoga gibi enerjileri değiştiren çalışmaların negatif enerjileri temizleme gücü olan hareket ve mantraları vardır, eğer uygulamıyorsanız hemen başlayın.


Meditasyon yapın. Her gün kısa da olsa yapacağınız meditasyon enerjinizi değitirecektir.


İyi ve yeterli uyumaya özen gösterin. Uykuya dalmadan önce her ne yaşadıysanız güne şükredin ve güzel bir uyku uyumaya niyet edin, ertesi günü içi güzel sürprizlerle dolu yepyeni bir gün sizi bekliyor. Uykuya dalmadan önce şakaklarınıza, el bileklerinize, ayak bileklerinizin iç tarafına birer damla lavanta yağı sürerseniz derin ve güzel uyursunuz, lavanta bitkisi en güçlü koruyuculardan biridir, dilerseniz gün içinde de kullanabilirsiniz.


Doğru nefes almaya dikkat edin, eğer bilmiyorsanız hemen bebek nefesi almayı hatırlamanız için bir çalışma yapmaya başlayın.


Reiki gibi bir enerji terapisi yöntemi kullanarak enerjileri değiştirebilirsiniz. Bu oldukça kolay bir yoldur çünkü hepimizin özellikle avuç içi çakralarımızı kullanarak enerjileri değiştirme yeteneği vardır, herhangi bir yöntem seçerek avuç içi çakralarınızı aktive ettikten sonra enerjileri kolaylıkla temizleyebilir ve koruyabilirsiniz.


Elbette daima meleklerden yardım isteyin. Enerjileri arındırmak ve korunmak istediğimizde Baş melek Mikail ve tüm diğer melekler daima biz istediğimiz anda oradalar, korunma istediğimiz anda oluşuyor, bundan emin olabilirsiniz.


Negatif enerjiler ve negatif insanlar sürekli olacaktır, eğer Reiki biliyorsanız korunma sembollerini kullanabilirsiniz. Negatif insanlarla çok zaman geçirmemeye çalışın, mümkünse hayatınızdan çıkartın. Karşınızda negatif biri varsa onu zihninizde onu mor renkte bir ışık topunun içine alın, kendinizi de altın renkte bir ışık topunun içinde hayal edin.


Hayatınızın her döneminde negatif insanlarla karşılaşmak durumunda kalabilirsiniz. En önemlisi negatif insanlardan veya negatif olduğunu düşündüğünüz durumlardan korkmamak, korkarsanız ondan korkmamayı öğreninceye kadar deneyimlemeye devam edersiniz. Nazar, büyü, lanet bütün bunların sizin enerji alanınızda barınmadığına inanın. Her negatif enerjinin süresi vardır, bir süre sonra akıp gitmek zorundadır, içinde bulunduğumuz boyut ve evrende böyle olmak zorundadır. Kendinize daima hatırlatın: Nereye odaklanırsak onu besler ve büyütürüz o nedenle öncelikli olarak kendinize ve çevrenizdeki sevgili insanlara, sevgili hayvan dostlarınıza, çevrenizdeki güzelliklere, ağaçlara doğanın bize verdiği bolluk ve berekete odaklanın. Başkalarının negatifliği sizin endişelenmeniz için bir neden değildir ve biz her an, daima korunuyoruz.


Olumsuz haberleri tekrar tekrar okumak dinlemek ve konuşmaktan kaçının, şiddet içeren film, kitap vs. izlemekten, okumaktan kaçının.


Her zaman şükredecek bir şeyler vardır onlara odaklanın ve şükredin.


Negatif düşüncelerden arındıran olumlama çalışmaları yapın.


Korunma sembollerini kullanabilirsiniz. Bu semboller birçok inançta vardır, kendinize yakın bulduğunuz sembolle mutlaka karşılaşırsınız.


Korunmak ve enerjiyi değiştirmek için kristalleri kullanın.


Odağınızda daima sevgi ve şefkat olsun. Sadece çevremizdekilere değil doğada yaşayan, yaşamayan tüm varlıklara, toprak anaya sevginizi gönderin, bizler onun bir parçasıyız. Hayata ne verirsek hayat ta bize onu geri verir.


EVİNİZDEKİ ENERJİLERİ DENGELEMEK İÇİN:


1. Evde ada çayı tütsüsü yapabilir veya sık sık yağ kandilinde lavanta yakabilirsiniz.

Rahat bir yere oturun, Baş melek Mikail’ i çağırın ve kendi meleğiniz mutlaka sizinle birlikte olacaktır. Geldiğini düşündüğünüzde veya hissettiğinizde “Bana varlığını gösterdiğin için teşekkür ederim sevgili Baş melek Mikail” deyin ve sonra gözlerinizi kapatın ve derin bir nefes alın, nefesiniz yavaşlayıp, rahatlayana kadar nefesinize yoğunlaşın sonra iki avcunuzda bir ışık topu tuttuğunuzu hayal edin, oturduğunuz yerde de ellerinizde bir top varmış gibi hayal edebilirsiniz. Sonra hayalinizde evinizi dolaşmaya başlayın, önce oturma odanıza gidin ve orada ne kadar köşe varsa elinizdeki ışık topunu yerleştirin, bunu her yere, evinizin her köşesine yapın. Ve sonra Baş melek Mikail’ den bu enerjinin korunmasını rica edin. Aynı yöntemi yaşanmış olaylar için veya tartıştığınız ya da olumsuz olduğunu düşündüğünüz insanlar için de uygulayabilirsiniz.

MysiaLuna blogda “Negatif enerjiyi dönüştüren 12 bitki” makalesine bakabilirsiniz.2. Her gün evinizin, iş yerinizin veya istediğiniz bir mekânın her köşesine sevginizi yerleştirin. Yüreğinizden çıkan beyaz-pembe bir ışık hayal edin ve o ışık tüm köşelere aksın ve o köşelere yerleşsin ve mekanları negatiflerden arındırıp, korusun. Bu çalışmayı yapmak yüreğinizi de açmanıza yardım eder. Bu ışığı sevdiklerinize de gönderebilirsiniz, yürekten yüreğe aktığını hayal edin.


3. Korunma ve enerji alanınızı (auranızı) genişletme çalışması:

Rahat bir yere oturun ve gözlerinizi kapatın. İki kaşınızın ortasına yoğunlaşın ve sakin nefes alıp verin, gevşeyin ve iyice gevşeyin, güvendesiniz. Kendinizi bir enerji topunun içinde hayal edin, sivri tarafı alta duran yumurta biçimle ve etrafımızı saran bir enerji alanımız olduğunu hayal edin. Bu enerji alanının duvarlarının giderek kalınlaştığını düşünün, kalınlaşsın ve on santim kalınlığına geldiğinde içinde bulunduğunuz alanı genişletmeye yani yumurta biçimli enerji topunun büyüdüğünü hayal edin, şimdi oldukça geniş ve güçlü bir aura yarattınız kendinize. Eğer zihninizde bu enerji duvarlarını kalınlaştırırken incelmiş ya da delinmiş alanlar varsa orada durun, bunları karanlık bölgeler olarak görebilirsiniz, orayı ışıkla doldurun ve sağlamlaştırın. Enerji alanınızın genişlediğini, güçlendiğini hissedinceye kadar devam edin. Sakince gözlerinizi açın. Bunu gün içinde kısaca he hangi bir yerde zihninizde canlandırarak da yapabilirsiniz.


4. Diğer bir yol da kendi enerji alanınızın ve bulunduğunuz mekânın enerji alanının baş melek Mikail tarafından temizlenmesini rica etmek, sonra da koruma altına alınması.

Gene evi bitkilerden birini kullanarak arındırdıktan sonra uygun bir yere oturun, gözlerinizi kapatın ve sevgili Baş melek Mikail’ i davet edin. Geldiğine inandığınız ya da hissettikten sonra “Bana varlığını gösterdiğin için teşekkür ederim” dedikten sonra talebinizi söyleyin ve her şeyi ona emanet edin, bunu herhangi bir yerde de içinizden söyleyerek yapabilirsiniz.

Hayata ve onun tüm ifadelerine sevgiye kalın.

Somnur
73 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page