top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

AŞMAK İÇİN

Güncelleme tarihi: 1 Kas 2021

Bizim üzülmemize, mutsuz olmamıza, hastalanmanıza neden olan egomuzdur, bizim acı bedenimizdir. Ama aynı zamanda bu yer yüzünü deneyimlerken egomuzu tamamen bırakmamız da olası değildir, asıl olan onunla yüzleşmek, anlaşmak, onu anlayışla karşılayarak eğitebilmektir.

Yüzleşmek her zaman kolay olmayabilir çünkü olan her neyse size onunla yüzleştiğinizde incineceğinizi ve canınızın yanacağını düşünürsünüz. Aslında ego zihinseldir, duygusal değildir, duyguları güdümler ve genellikle sevgiden uzaklaştırır, oysa bu yer yüzünde sizi besleyecek ve güçlendirecek tek şey sevgidir. Eğer egonuzla anlaşıp, onunla uzlaşamazsanız durmadan kulağınıza sizi sabote eden sözler fısıldayacak ve siz o sözlerin rehberliğinde kendinizi ateşten ateşe atmaya devam edebilirsiniz.

Egonuzun küçük bir çocuk olduğunu farz edin, huysuz, istediklerini yaptırmak için kendini yerden yere atan, kıskanç, alıngan ve öfkeli bir küçük çocuk. Bu çocuğun sabırla ve şefkatle olgunlaşması, büyümesi ve gelişmesi için yardım etmek gerekir, ona yol göstermek ve yolunu bulabilmesi için ışık tutmak gerekir. Bir çocuğu sevdiğinizde onun her kusuruna tahammül eder, iyi yetişip, sağlıklı büyümesi için elinizden geleni yaparsınız, bu çocuk sizsiniz. Elinizde sizden büyütmeniz beklenen bir çocuk var, yaşınız kaç olursa olsun onu en iyi şekilde yetiştirmek halen sizin elinizde.

1. Kendinizi sevmeyi öğrenin, eğer bunun nasıl olacağını bilmiyorsanız size yol gösterenlerin ışığını kabul edin ve onların ışığında ilerleyin. Yardım almayı gurur meselesi haline dönüştürmeyin, her şeyi siz bilemezsiniz. Doğru yerden yardım almak için iç sesinizi dinleyin, eğer kendinizi güvende hissediyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Egonuz kulağınıza bazı şeyler fısıldasa da kafanızda bir yığın düşünce dönüp dursa da siz yüreğinize kulak verin.


2. Etrafınızda konuşulanlara ve sizinle konuşanlara dikkat edin, size nasıl bir mesaj veriyorlar? Etrafınızda olan ve biten her neyse tamamen sizin büyüme, gelişme, olgunlaşma programınız dahilinde evren tarafından sizin ona düşüncelerinizle yaptığınız yayın doğrultusunda hazırlanmış deneyimlerdir. Evren sizin duymak istediğiniz yanıtları çevrenizdekilerin aracılığıyla konuşturur.

3. Bağımlılıklarınızı bırakın. İçinizdeki ufaklık durmadan kendini uyutmak için emecek bir meme arayabilir ama sizin artık özgürleşmeye ihtiyacınız olduğunu hatırlayın. Bağımlılıklar sizi bu yer yüzünü sizin için yeterince deneyimlemekten alıkoyar, sizi kafesler. Her attığınız adımda korkuyla mı yoksa yüreğinizden mi harekete geçiyorsunuz, bunu daima kendinize sorun.


4. Sıkıntılarınız için veya herhangi bir durum için başkalarını ve kendinizi suçlamaktan, yargılamaktan vaz geçin. Bu size bir fayda getirmeyecektir. Eğer birileri size karşı acımasız, bencil davranmışsa bu sizin öğrenmeniz, güçlenmeniz, büyümeniz için bir deneyim olduğunu düşünün ve bırakın gitsin. İçinizdeki öfkeyi de bırakın, o sadece sizi hasta eder.

5. Biliyorsunuz zihin, beden ve ruh hepsi bir araya geldiğinde ancak siz kendinizi bütün hissedersiniz. Bütünleştiğiniz anda gücünüzü geri alırsınız. Bütünleşmek için dengede kalmaya özen gösterin. Odağınıza kendinizi yerleştirin, kendinize şefkat ve sevgi ile besleyin. Ruhunuzun sesini dinleyin o size daima yol gösterir.


6. Başkalarını değiştirmeye çalışmayın, başkalarının değişmesini de beklemeyin, size uymuyorsa bilin ki onlar size öğrenmeniz, anlamanız, idrak etmeniz için hayatınıza girmiş olan insanlardır. Bizler hiçbirimiz bir arkadaşa, bir eşe-sevgiliye muhtaç değiliz, kendinizi muhtaç durumuna getirdiğiniz anda ters deneyimler başlar çünkü evren sizden kendinizi sevmenizi, kendinize daha çok güvenmenizi bekler. Siz kendinizi sevmeye, gerçekten sevmeye başladığınızda hayatınıza da gönlünüzdeki sevgiliyi, yüreği şefkat dolu dostları da çekmeye başlarsınız.


7. Neye odaklanırsanız hayatınızda da o gelişir ve büyür. Eğer durmadan eleştiriyorsanız deneyimler bu kanaldan akar, eğer siz bu bağımlılığınızı bırakır sadece iyiliklere ve güzelliklere odaklanırsanız hayatınız artık kanaldan akacaktır.


8. Ruhunuzu besleyin. Bu yer yüzü güzelliklerle dolu bir yer, güzellikleri gürün. Bu yer yüzünün güzelliklerini görün, hayatınızın içine alın, insanların yarattığı güzellikleri destekleyin ve siz de güzellikler yaratın. Meleklerle, doğa varlıklarıyla, ruhsal rehberlerinizle iletişime geçin. İçinizdeki ses her zaman melekler olmayabilir, pozitif varlıklar sevginin kaynağından yüreğinize doğru konuşurlar; direk, doğrucu ve dürüstçe seslenirler, bazen şakacıdırlar, sizi neşelendirirler. Şüpheci, kızgın, eleştirel olan egonuzdur, o dinlememeniz gerekendir.


9. Zihninizi besleyin. Ruhunuzu besleyen, gelişmenize, büyümenize destek olan kitaplar okuyun, filmler izleyin. Şiddet içeren yayınlardan uzak durun, olanı olduğu gibi kabul edin ve siz iyilikleri ve güzellikleri işaret edin. Sosyal medyada insanları besleyecek, kendinizi besleyecek paylaşımlarda bulunun. Sanatla, güzellikler olan sanatla ilgilenin, yaratıcı yanınınız besleyin ve açığa çıkmasına izin verin. Ruhunuza iyi gelen frekanstaki müzikleri dinleyin, bunu yapmak hem zihninize hem de bedeninize iyi gelir, sizi dengeler ve odaklar.


10. Bedeninizi doğru besleyin, ona uygun olan kimyayla buluşturun. Hareket ettirin, gezdirin. Güzel kıyafetler, neşeli renklerle donatın. Bedeninizin hiçbir koşulda hunharca kullanılmasına izin vermeyin. Bedeninizi eleştirmeyin, tam tersine onu sevin, onurlandırın, bunu yaptığınız sürece her gün daha çekici, daha güzel olduğunuzu fark edeceksiniz. Her ilişkiye başladığınızda önce şu sözü hatırlayın: “Beğendiğiniz bedenlere, Hayalinizdeki ruhları koyup, Bunu da aşk sanıyorsunuz. - William Shakespeare”. Bedeninizi bir damla sevgi kazanmak için harcamayın. Sevgi kazanılmaz o zaten bizlerin doğuştan hakkıdır. Bu yer yüzünde kazanmanız gereken tek şey nefestir.


Bazen egomuz bizim anlamamıza engel olabilir o yüzden başı şeyleri yeniden okumak, dinlemek gerekir. Meditasyon yapmak çok kısa bir süre için bile olsa zihni arka planda bırakacak, ruhunuz ön plana çıkacak ve size rehberlik edecektir, aynı zamanda ilahi katlarla iletişime geçecek ve hayatınızı yaratırken oradan gelen ilhamla yaratmaya başlayacaksınızdır.

Sevgimle,

MysiaLuna-SomnurvdK

61 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page