top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

Hayatımıza bolluğu, bereketi, başarıyı çeken kristaller:

Güncelleme tarihi: 27 Nis 2021


Kristaller dünyadaki en sıkışık moleküler yapıya ve dolayısıyla da çok güçlü enerjilere sahip maddelerdir. Lemuria ve Atlantis tarihinden beri sağlık, iyileşmek, bolluk, bereket, refah için kullanılmaktadırlar. Kristaller çeşitli renkleri yansıtırlar ve bildiğiniz gibi her rengin farklı bir frekansı var, günümüzde halen renk terapisi uygulanmaktadır ve oldukça başarılı bir iyileşme yöntemidir. Hastalığın bağlı olduğu çakrayla bağlantılı olarak renk ışın ya da kristaller aracılığıyla hastaya yansıtılarak hastalığın tedavisi sağlanır. Kristallerin de farklı renkleri farklı frekanslarda yansır ve oradaki düşük frekansın değişmesini, yükselmesini ve hastalıkların düşük frekanslı enerjilerde olduğu düşünülürse frekansı yükseltmeyi sağlar.

Kristallerin hafızaları vardır, bulundukları yerdeki olayların da frekanslarını kayıt yaparlar, o nedenle kristallerinizi sık sık temizlemelisiniz. Ben kendi kristallerimi 48 saat deniz suyunda tutuyorum, bulunduğunuz yerde deniz yoksa deniz tuzuyla deniz suyu hazırlıyor, taşları içinde bekletiyorum. Zaten 48 saat sonra ışıldadıklarını fark edersiniz. Bir diğer yöntem de 48 saat toprağa gömmek, toprak bütün kayıtları çekip alıyor. Bütün bunları yapacak imkanınız yoksa taşları birkaç dakika akar suya tutun ve evrenin şifa enerjisini taşlara akmasına niyet edin, su en hızlı kayıt yapan elementtir ve gerekeni yerine getirecektir.

Bolluk ve bereket için kullanılan taşları çantanızda taşıyabilirsiniz, etrafınızda, çalışma ortamınızda bulundurabilirsiniz, evinizde diğer sembolleri de kullanarak bir bolluk-bereket akışı köşesi (Altar) yapabilirsiniz. Kolye, bilezik gibi mücevher olarak da kullanabilir ve üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Aventurin taşı:

Her rengin bir frekansı vardır ve yeşil renk artmayı, çoğalmayı sağlar aynı zamanda huzurun, güvende olma hissini de getirir, sağlığın, sağlıklı olmanın rengidir. Yeşil renk kalp çakrasına dolayısıyla da timüs bezine bağlıdır. Hücre çoğalmasına ve yenilenmesine yardım eder. Bereketinizin artmasına, paranızın da çoğalmasına yardım eder. Aventurin taşı yeşil rengiyle para, bolluk ve bereketi çekmeye ve çoğalmasına yardım eder. 8 aventurin taşını çantanızda taşımanız öneriliyor, 8 bolluk ve bereketin simgesidir.

Pirit taşı:

Altına benzeyen bir kristaldir ve parayı çekmek, çoğaltmak için dünyada en yaygın kullanılan kristaldir. Zaten kendisi şıkırdayan haliyle “Ben buna değerim” mesajını veriyor. Evinizde bir köşe yapabilir (Altar) , orada tutabilirsiniz.

Yeşil Kalsit Taşı:

Bereket kristallerinin bazıları aynı zamanda şans da getirirler. Bu taş eski düşünce kalıplarınızı dağıtıp, eriterek yeni düşünce kalıpları oluşturmanıza yardımcı olur. Bir yeşil kalsit taşı bizi bu durumla yüzleşmek için cesaretlendirir ve zihnimizin sınırlarını genişletir, para ve bolluğu hayatımızın içine çeker.

Sitrin Taşı:

Sitrin en iyi bereket kristallerinden biridir çünkü sizi niyetlerinize, isteklerinize daha hızlı taşır. Aynı zamanda tüccar taşı olarak da bilinir çünkü meslek sahibi olan kimsenin bereketini arttırır. İş yerinizde görebileceğiniz yerlerde bulundurun. Veya çantanızda taşıyabilirsiniz.

Yeşil Yeşim Taşı:

İlk çağlardan beri yeşim taşı bolluk, bereket, bilgelik ve uyum taşıması için kullanılan en tanınmış taşlardan biri. Bolluğu, bereketi, refah akışını hayatımıza çekmek için oldukça şans dolu bir taş olduğu düşünülmektedir. Yeşil Yeşim Taşı diğer yeşil kristallerle birlikte kullanıldığında enerjisi daha güçlenir.

Kuvars Taşı:

Çeşitli renklerde kuvars vardır ama kuvarsın özelliği şeffaf ve temiz, aydınlık bir görünüm vermesidir. İşinizde başarıya ve hedeflerinize ulaşmak için net bir görüşe ihtiyacınız vardır. Kuvars kristali duruma netlik getirirken aynı zamanda da niyetlerinizin evrene ulaşması için güçlendirir.

Kaplan Gözü Taşı:

Bu taş daha çok başarı içindir, bize başarıya ulaşmak için motivasyonu ve iradeyi güçlendirerek harekete geçmemizi sağlar. Telaşlı durumlarda bile sakin kalmamızı yardım ederek başarılı bir lider olma yeteneğimize destek olur.

Evinizde veya iş yerinizde yaratacağınız köşeler için bazı örnekler seçtim ama siz gene de her zaman kendi iç sesinizi dinleyerek ve yaratıcılığınızı kullanarak size ait olan köşeyi hazırlayabilirsiniz.

357 görüntüleme0 yorum
bottom of page