top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

Acılara Şifa


Acı bedenimizin bizim yaralandığımız yeri iyileştirmek için verdiği haberdir. Bedenimizin herhangi bir yerinde bir çürük, bir yara, iç veya dış organlarımızda bir hastalık olduğunda, eklem yerlerimiz, kaslarımız bir nedenden zorlandığında ağrı ve acı hissederiz, üzüldüğümüzde de kalbimizde hissederiz, ruhumuzu zedeleyen herneyse onun derinliğine göre yüreğimizin ağrısını hissederiz.


Ağrılarımızı acılarımızı biz kendimiz şifalandırabiliriz. Aslında kendi yarattığımız her hastalığımızı kendimiz ortadan kaldırabiliriz. İdrak ettiğimizde, hatırladığımızda ve öğrendiğimizde bunu kolaylıkla yapabiliriz. Sizlere bu yazıda iki yol önereceğim. Biri meditasyon, organlarınızla, bedeninizle iletişimde olmanızı ve onların kendilerini yenileyebilmeleri için enerjilerini yükseltmelerini sağlayan bir meditasyon. Siz, kendiniz bedeninizle, organlarınızla iletişime geçebilir, onların neye ihtiyacı olduğunu anlayabilir, bedeninizin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. İkincisi de el çakralarınızı aktive ederek kendinize pranik şifa akıtmanız.


Önce enerji akışımızı dengeleyen bir meditasyon yapalım. Bu meditasyonu günlük bir meditasyon olarak kullanabilirsiniz, bizi topraklar, bizdeki yeryüzü ve gökyüzü enerjilerini birleştirerek akışını aktive eder.

Meditasyon yapacağınız odayı önce havalandırın sonra da adaçayı tütsüsü yaparak olumsuz enerjileri def edin, meditasyon boyunca aroma kandilinde lavanta buhuru yapabilirsiniz.

Rahat bir şekilde oturun veya bağdaş kurun, ayakta da olabilirsiniz, ben bu meditasyonu genellikle ayakta yapmayı tercih ediyorum, bana enerji akışı daha kolay gerçekleşiyor hissi veriyor. Elleriniz ve ayaklarınızı çaprazlamadan duruşunuzu ayarlayın.

Derin nefes alın, kök çakranıza kadar, burnunuzdan alın ağzınızdan verin ve bir kaç kez bunu tekrar edin, sonra akışına bırakın. Ve içinizden “ Sonsuz sevginin kaynağından akan evrenin bilgeliğinin ışığını diliyorum” deyin. Ve gök yüzünden size doğru akan, parlak, güçlü beyaz ışık selini görün, başınızın tepesinden içeriye doğru akmaya başladı. Teker teker bütün çakralarımızın olduğu bölgeleri bu ışıkla yıkayalım, sanki içinize bir ışık akıyor ve baş noktanızdan doluyor. Tepe çakrası, sonra üçüncü göz bölgesi, boğaz çakrası, kalp çakrası, güneş çakrası, sakral çakra ve kök çakra. Her çakra bölgesinde dolumu görün, hissedin ve bekleyin ve sonraki çakraya geçin. Şimdi bedeniniz ışıl-ışıl ve bu ışık eterik bedenlerinize ve auranıza genişliyor. Pırıl pırılsınız. Işık tabanınızdan yeryüzüne doğru akmaya devam ediyor, ta ki dünyanın merkezi magmaya kadar orada, dünyaın iç bölümünde dolanıp heryeri ışıkla doldurduktan sonra yeryüzüne çıkıyor. Şimdi tüm yeryüzünü dolanıyor, dünyanın yüzeyinin şıkır-şıkır parladığını göreceksiniz, sonra tabanlarınızdan tekrar içeriye giriyor, çakralarınızdan geçerek tepenize kadar ilerliyor ve gökyüzüne doğru akıyor. Bittiğinde evrene teşekkür edin. Gözlerinizi açabilirsiniz.

Şimdi bedenimize şifa gönderme meditasyonunu yapalım.

Bulunduğunuz yeri meditasyon için hazırlayın, rahat bir yere oturun. Derin nefes alın, kuyruk sokumunuza kadar alın nefesi. Nefesi burnunuzdan çektikten sonra ağzınızdan verin, bir kaç kez bunu yaptıktan sonra, nefesi aldıktan sonra boğazınızdan kalbinize doğru aktığını, göğüs kafesinde dolandıktan sonra midenize ve karın boşluğunuza dolduğunu ve hatta şişirdiğini hissedip aşağıya kasıklarınıza ve böbrek bölgenize ve oradan da oturduğunuz yere kadar gittiğini hissedin ve bir derin nefesle nefesin tüm hücrelerinize dolduğunu hissedin.

Şimdi avuçlarınız yukarıya doğru açık olarak ellerinizi çevirin ve avuçlarınızdan evrenin en yüce şifa enerjisinin akmaya başladığını hissedin. Avuçlarınız ısınacak ve enerji akmaya başlayacaktır. Enerji akmaya devam ederken.

Bir derin nefes daha alın ve şimdi başınızın üzerine ve kafanızın içine odaklanın ve rahatlatın iyice gevşetin başınızı ve orada bir sıkıntı, bir ağrı varsa hemen bir derin nefes çekin ve nefesinizi oraya gönderin ve avuçlarınızdan akan enerjini de oraya yöneltin, siz yeterli buluncaya kadar enerji aksın.

Bu işlemi biraz daha aşağıya kaydırın, alnınıza, iki kaşınızın arasına, gözlerinize, şimdi bu bölgeyi olduğu gibi rahatlatın, kemikler, kaslar, gözler, beyine bağlı salgı bezleri hepsi rahatlasın. Orada bir sıkıntı, bir ağrı varsa siz yeterli buluncaya kadar enerji akıtın. Daha sonra ağız, boğaz, kulaklar, beyincik, arka boyun, bronşlar bu bölgeye geçin ve aynı işlemi yapın.

Sırasıyla kal, göğüs kafesi; Mide, ince bağırsaklar, pankreas, dalak, karaciğer, safra kesesi, bel bölgesi, karın boşluğu; Daha aşağıya inelim, kadınlarda rahim, yumurtalık, kalça bölgesi; ve daha aşağıya inelim, böbrekler, erkek ve cinsel organlar, anüs, kalın bağırsaklar omurga ve tüm kemikler ve damarlarda gezinip şifalandırdıktan sonra evrenden “ Tüm hücrelerimin arınmasını, temizlenmesini, tortular varsa tamamen arındırılmasını, bozulma varsa tamamen düzene girerek sağlıklı bir biçimde yenilenmesini talep” ediyorum deyin ve tüm hücrelerinize siz yeterli buluncaya kadar bu şifa enerjisini gönderin. Bittikten sonra bir süre gözleriniz kapalı dinlenin sonra yavaş-yavaş gözlerinizi açın ve “Şifa OL’sun” deyin ve güle oynaya hayatınıza devam edin.

El çakralarınızı kullanarak şifa:

Bildiğiniz gibi el çakralarıyla şifa vermenin en meşhur tekniği Reiki’ dir ama ellerinizle şifa vermek için el çakralarınızı aktive olması başka yollar da vardır, mutlaka Reiki inisiyasyonuna gerek yoktur. Pranik şifa yöntemleri oldukça güçlü tedavi araçlarıdır.

El çakraları tam olarak merkezleri avucumuz ortasındadır., evrenden enerjinin bilincini alır ve iletirler. El çakralarımız kalp çakralarıyla bağlantılıdır ve onlar meleklere, ruhsal rehberlere, yüksek masterlara, kaybettiğimiz bir yakınımıza, doğa varlıklarına ve benzeri varlıklara açılıp ne zaman kanal olabileceğimizi bildiren müthiş araçlardır.

El çakralarımızı şifa enerjisini kendimize, bir başkasına, bulunduğumuz mekana, duruma şifa vermek için kullanabiliriz. Bu çakralar kalp çakramızla doğrudan iletişim halindedir, kalbimizden dışarıya akar ve ellerimiz tarafından kontrol edilir. Yani kalp çakramızın bu dünyadaki görünür ifadesi ellerimiz aracılığıyla oluşturulur. Şifa veren eller sağlıklı bir kalp çakrasından dışarıya akarlar dolayısıyla şifa veren eller aynı zamanda kalp çakrasının sağlını beslerler ve elbette dünyaya olumlu bir enerjinin saçılmasına aracı olurlar. Onlar aynı zamanda suçluluk yaratmadan, borçluluk ve suçlanma duygusu hissetmeden bütün bunların oluşturmadan yardım, hediye, kompliman ve sevgi alabilirler.

Krisal gibi objeleri koruma, şükran ve koruma gibi enerjiyle şarj edebilmek için aracı olurlar. Bütün bunları yaparken sizin de enerjiniz yükselecektir.

El çakralarını açma egzersizi:

1-Rahat bir yere oturun. Kollarınızı öne doğru uzatın, dirsekleriniz de düz olsun, avuç içleriniz yukarıya dönük tutun, elleriniz rahat ve hafif yuvarlak dursun. Bir eliniz yukarıda diğer eliniz aşağıda olsun ve şimdi birini aşağıya indirirken ötekini yukarıya çıkartın ve bu şekilde yoruluncaya kadar devam edin.

2-Şimdi ellerinizi kalp çakranızın hizasında önünüzde getirin, sanki ellerinizde görünmez bir top varmış gibi ellerinizi yuvarlayarak, parmaklarınız arasında 3-4 cm aralık olsun ve şimdi avuçlarınızda bir enerji topu olduğunu algılayın bir elinizi ileri diğerini geri çevirin ve aynı zamanda iki elin arasında oluşan enerjiyi ellerinizi açıp kapatarak da algılayın, bu şekilde elinizdeki topu biraz büyütmeye çalışın, avuçlarınızdan ve parmak uçlarınızdan müthiş bir enerji akmaya ve elleriniz ısınmaya başlayacaktır. Yatay olarak da aynı şekilde bir süre bu eneji topunu güçlendirin.

Avuç içi çakralarımızı nasıl açarız:

Gözlerinizi kapatın, avuçlarınız açık ve yukarıya dönük, yukarıdan aşağıya akan beyaz bir ışık hayal edin, bu ışık başımızın tepesinden içeriye omuzlarımza, omuzlarımızdan dirseklerimize, bileklerimize ve ellerimize aksın. Ve bu ışığın akmaya devam ettiğini hissedin ve ışık bir kocaman balon gibi giderek büyüsün, genişlesin ve bizi içine alsın, bir aura genişliğinde içini ışıkla doldurmaya devam edin. Bu yaptığımız sadece avuç içi çakramızın açılmasının yanı sıra auramızın temizliğini de sağlar.

Şifa vermeye kakar verdiğiniz anda ellerinizde enerjiyi hissedeceksinizdir, “bağlandım” deyin ve evrenin ilahi kaynağından akan şifa enerjisine bağlı olduğunuzun farkındalığında enerjinizi akıtın. Şifa OL’sun.


51 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

bottom of page