top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

Sabah öpücüğü 💗


Sabahları sizi uyandıran tatlı bir öpücük ne güzel bir duygudur. Çocuğunuz, sevgiliniz, eşiniz, kardeşiniz, anneniniz, en yakın arkadaşınız ya da hayvan dostunuz sizi öpücükleriyle uyandırdırdığında eminim yüzünüzde güller açar, güne keyifle başlarsınız.

Bana göre sabah öpücüğünün en değerlisi bizim kendi yüreğimizden çıkıp yüzümüze kondurduğumuz kendi öpücüğümüz. Çünkü bu öpücük kendimizi ne kadar çok sevdiğimizin ve kendimize ne kadar güzel bir gün yaratacağımızın kanıtı.

Yataktasınız, dilerseniz bu egzersizi dilediğiniz gibi uzatabilirsiniz. Yeter ki siz rahat olun, hatırlayın zamanı genişletmek bizim elimizde. O nedenle şimdi…

Uyanır uyanmaz gözlerinizi açmayın, zihninizi hemen aalevlendirip, o gün neler yapmanız “gerektiği” ni sıralamaktan vaz geçin. Gözlerinizi açmadan önce yatağınızın konforunu hissedin. Sırt üstü ve alçak bir yastık kullanarak uzanmaya devam edin.

Derin bir nefes çekin. Bir tane daha ve bir tane daha çekin. Yüreğinize odaklanın, heyecan varsa, aradan sızıp sizi dürtüp, ayağa kaldırmaya çalışan endişeli, heyecanlı düşünceleriniz varsa dudaklarınızı büzün onları üfleyerek dışarı atın. Nefesinize şükredin, o bizi bu dünyaya bağlayan tek şey.

Yüreğiniz yatıştığında tam ortasına odaklanın, yüreğinizden yeşil neonlu bir ışık yayıldığını hayal edin. Yayılsın ve yayılsın ve sizi kaplasın. Vanilya kokulu yeşil ışık sizi sarsın ve sarmalasın.

Yeşil pudralı, yeşil dumanlı, yeşil ışık sizi sarıp sarmalarken yüreğiniz tam ortasından pembe bir ışık çıktığını görün, tatlı-uçuk gül pembesi bir ışık mis gibi gül kokarak yeşil ışığa karışsın, sizi sarsın sarmalasın. Bütün bedenizi kaplasın ve sonra genişleyerek çevrenize yayılsın, sarıp sarmalamaya devam etsin.

İçinizden kendinize “Seni olduğun gibi kabul ediyorum” “Seni seviyorum” “Bu gün seni herşeyin üstesinden kolaylıklarla gelebileceğin bir gün bekliyor” “Seni olduğun gibi kabul ediyorum” “Seni gerçekten seviyorum” . Şimdi yavaş yavaş gözlerinizi açın, inanın gün güzel. En az kendin kadar güzel!

Hayata ve onun tüm ifadelerine sevgiyle kalın..


76 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

bottom of page