top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

NEGATİF ENERJİYİ DÖNÜŞTÜREBİLEN 12 BİTKİ

Duygusal durumumuz kendimize çektiğimiz farklı enerji kaynaklarından etkilenir, dolayısıyla fiziksel ortamda hücrelerimize kadar etkilenebiliriz. Bir diğer insandan, ikinci el eşyadan, mekandan veya varlıklardan kolayca negatif enerji çekebiliriz. Bu da zaten bizim zihinsel olarak değişmemize neden olur, negatif düşünceler negatif ortamları hazırlayabilir. Sizlere negatif enerjiyi pozitife dönüştürebilen 12 bitki önerisi veriyorum. Benim sıklıkla kullandığım adaçayıdır ama diğer bitkilerin de oldukça güçlü etkileri var. Bu bitkilerin kurutulmuşunu yakarak ve bulunduğunuz mekanda tütsü yaparak kullanabilirsiniz veya bir aroma kandilinde suyun içine damlatarak buhur yapabilirsiniz.

Dostlarımın dikkati üzerine 13. bir bitki daha ekledim. 13 sayısının uğuru olsa gerek :)


1.ADAÇAYI Binlerce yıldır koruyucu bir bitki olarak bilinir. Fesleğen devasının ( bitkinin ruhu) aileyi koruduğuna inanılır. Kurutulmuş fesleğeni evde yakmak negatif enerjiyi alacaktır. Fesleğen bitkisini evde saksıda tutmak sürekli bir koruyucuyla yaşamak demektir. Akdeniz ve Ege’ deki bütün ülkelerde evlerin önünde ya da içinde fesleğenle karşılaşırsınız aynı zamanda böcek, sivrisinek gelmesini de önler. Yapraklarının kalp şeklinde olması aşkın yeryüzündeki bir ifadesidir ve bu nedenle de ilahi bir bitkidir.     

 2.FESLEĞEN: Binlerce yıldır koruyucu bir bitki olarak bilinir. Fesleğen devasının ( bitkinin ruhu) aileyi koruduğuna inanılır. Kurutulmuş fesleğeni evde yakmak negatif enerjiyi alacaktır. Fesleğen bitkisini evde saksıda tutmak sürekli bir koruyucuyla yaşamak demektir. Akdeniz ve Ege’ deki bütün ülkelerde evlerin önünde ya da içinde fesleğenle karşılaşırsınız aynı zamanda böcek, sivrisinek gelmesini de önler. Yapraklarının kalp şeklinde olması aşkın yeryüzündeki bir ifadesidir ve bu nedenle de ilahi bir bitkidir.    

 


3. LAVANTA: Sağlık, sevgi ve huzuru koruyan ve bütün ritüellerde kullanılan güçlü bir koruyucudur. Depresif durumlarda önemli bir yardımcıdır ve duygusal dengeyi sağlar. Çayını içerseniz, minik keselere koyup yastığınız yanına koyarsanız kolaylıkla uykuya dalmanızı sağlar aynı zamanda sakinleştirir ve zihinsel olarak negatif düşüncelerden de arındırır ve güçlendirir. Bu güzel bitkiyi çevrenizde bulundurmak, kullanmak hayatınıza mutluluk, uyum ve dengeyi çeker.

 


4. BİBERİYE: Özellikle ritüellerde aşk, uzun ömür ve mutluluğun sihirini yapmak için kullanılan bir bitkidir. Uçucu yağını ya da taze bitkiyi kokladığınızda hafızanın güçlenmesine ve düşüncelerin berraklaşmasını sağlar. Antik Yunan döneminde Tanrı ve Tanrıçaların tapınaklarında tütsüsü yapılan bir bitkidir. Uçucu yağı ya da yakılarak tütsüsü yapıldığında gücünü etrafa yayarak titreşimleri temizlere ve enerjiyi pozitife dönüştürür. Biberiye dostluk, tutku, zihinsel gücün artmasını simgelediği gibi kâbus görmeyi engeller.

 5. REZENE: Uzun ömrü, cesareti ve güçlülüğü simgeler. Negatif enerjiyi kontrol altına alır ve mekânı arındırır. Sağlık durumuna bağlı olarak insanların yaydığı enerjiyi de kontrol altına alarak mekândan ve diğer kişilerden arındırır. Aynı zamanda düşünceleri etkileyerek ve yardım ederek diğerlerinin sizin sözlerinize olan güvenini artırır. Rezene mücadele esnasında kahramanlığı, zaferi, sevinçli heyecanı, güçlülüğü, övgüyü, korkusuzluğu ve başarıyı simgeler.

 6. OKALİPTÜS: Psişik enerjilerin evden veya odadan, bir mekândan arındırılması için kullanılır. Özellikle mekânda sözel, duygusal veya fiziksel çatışma yaşandıysa mekâna ya da bölgeye yapışan negatif enerjiyi temizlemek için oldukça güçlü bir bitkidir. Kendi doğal özünde enerjiyi iyileştirmek ve temizlemek vardır. Yolda duran tıkanıklığı temizler ve başarıya götürür. Artık enerjileri temizleyip, atmak için idealdir.

 7. KEKİK: Yaratıcılığı, mutluluğu, uyumu, aşkı/ sevgiyi, barışı, korumayı, ruhsal gelişimi, olgunlaşmayı ve sükûneti besler. İlaç olarak asırlardır kullanıldığı bilinir. Çin tıbbında ve klasik batı tıbbında zihinsel ve fiziksel hastalıkların tedavisinde ve hastalıkların önlenmesinde kullanılır. Çok güçlü bir dezenfektandır. Uzmanlar bazı Stregheria (büyü) çeşitlerinde keki çayını demledikten sonra dış duvarları yıkayarak negatif enerjinin evden alınacağını söyler ve aynı zamanda gelecek olan negatif enerjiye karşı bariyer de oluşturacaktır.

 


8. KARANFİL: Şifayı artırır ve cesareti yükseltir. Zihnin bilincinin yükselmesine ve uzun süre önce kaybolmuş anıların geri gelmesine yardım eder. Karanfil acılarımızın (fiziksel ya da ruhsal) iç yüzünü görmemize yardım eder. Fiziksel ve duygusal yanlarının derinliğiyle iletişime geçmeye açar ve birlikte dokuyarak çözülmesini sağlar.

 


9. YLANG YLANG: Bütün ritüelleri seks, aşk, barış dahil korumaya alır. Sakin olmayı ve sakin kalmayı sağlar ve duygusal olumsuz halden çıkartır. Uygun bir bakış açısı içindeyseniz oldukça güçlü bir afrodizyaktır.

 10. VETİVER: İnsanların enerji alanını temizler, negatif enerjiye karşı sınır koymayı ve korumayı sağlar. Zihinsel ve duygusal bedenin yaşam enerjisini güçlendirir. Vetiver aynı zamanda sakinleşme, beden koruması ve bilegelikle ilgidir. Odaklanmayı, sezgiyi güçlendirmeyi, barış ve şansı destekler.

 


11. SANDAL ODUNU: Ruhsal ve fiziksel olarak kadın ya da erkek iyileşmenin artmasını sağlar. Korunmayı sağlar, duru görü yeteneğini arttırır, kutsar, kehaneti ve meditasyonu destekler. Sandal odunu zihnin dağılmasını engeller, zihnin sevinç duygusunu yeniden yakalamasını sağlar. Sandal odunu bilinen insanı en yüksek ruhsal deneyime açılmaya hazırlayan ve bu kanalı açan , çakraları dengeleyen, farkındalığın artmasına desetek veren en güçlü yağdır.

 


12. FRANKINCENCE/ GÜNLÜK OTU: Ruhsal ortamda en yüksek farkındalığın oluşmasını sağlar ve en derin deneyimin yaşanmasına destek olur. Stresi ortadan kaldırır ve asıl gerçekliğe açılmamızı sağlar. Bilincin yükselmesini destekler o nedenle meditasyondan önce mekanda tütsü yapmak yararlı olacaktır. Günlük otu güçlü titreşimler yayarak saflığın korunmasını sağlar. İlahi bağlantıyı güçlendirerek içsel barışı sağlar.


 


13. DEFNE: Defne yapraklarını yakarak tütsü yapmak antik çağlara kadar uzanır. Antik Yunan tarihinde ve mitolojisinde önemli bir yeri vardır. Defne aynı zamanda bir Tanrıçadır ve gücü temsil eder.

Karmaşık zihni berraklaştırmak, sersemlikten kurtararak berrak görmeyi sağlar.

Aynı zamanda bir  anti-inflamatuardır. Bu, eklemleriniz, bağırsaklarınız, kaslarınız veya başka herhangi bir yeriniz gibi vücudunuzun iltihaplı herhangi bir bölümünün daha normal bir duruma dönüşeceği anlamına gelir. Ağrıyı ve rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca vücudunuzu daha sağlıklı bir duruma döndürür.


Daha önce canlı toplantılarımızdan birinde gerçekleştirdiğimiz Negatif Enerjilerden Arınma Çalışmasını MysiaLuna Işık Bilgeleri Kanalımızda bulabilirsiniz. Etkili bir çalışmadır.


6.849 görüntüleme2 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

bottom of page