top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

Kendimize şifa


Ağrı bedenimizde yaralanmış, hasar görmüş, hastalanmış olan bir yerimizin iyileştirme çalışması olduğuna dair için bize gönderdiği sinyaldir. Aynı zamanda da dikkatimizi, enerjimizi oraya yönlendirerek şifalandırmamız için bize gönderilen mesajdır. Bedenimizin herhangi bir yerinde bir çürük, bir yara, iç veya dış organlarımızda bir hastalık olduğunda, eklem yerlerimiz, kaslarımız bir nedenden zorlandığında ağrı ve acı hissederiz, üzüldüğümüzde de kalbimizde hissederiz, ruhumuzu zedeleyen herneyse onun derinliğine göre yüreğimizin ağrısını hissederiz.

Ağrıyan ve acıyan yerlerimize nasıl şifa gönderebiliriz?

Daha önce sizlerle el çakralarınızı nasıl açacağınızı ve pranik şifayı ellerinizle nasıl akıtacağınızı anlatmıştım. Tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Önce enerji akışımızı dengeleyen bir meditasyon yapalım:

Bu meditasyonu günlük bir meditasyon olarak kullanabilirsiniz, bizi topraklar, bizdeki yeryüzü ve gökyüzü enerjilerini birleştirerek akışını aktive eder.

Meditasyon yapacağınız odayı önce havalandırın sonra da adaçayı tütsüsü yaparak olumsuz enerjileri def edin, meditasyon boyunca aroma kandilinde lavanta buhuru yapabilirsiniz.

Rahat bir şekilde oturun veya bağdaş kurun, ayakta da durabilirsiniz, ben bu meditasyonu genellikle ayakta yapmayı tercih ediyorum, bana enerji akışı daha kolay gerçekleşiyor hissi veriyor. Elleriniz ve ayaklarınızı çaprazlamadan duruşunuzu ayarlayın.

Derin nefes alın, kök çakranıza kadar, burnunuzdan alın ağzınızdan verin ve bir kaç kez bunu tekrar edin, sonra akışına bırakın. Ve içinizden “ Sonsuz sevginin kaynağından akan evrenin bilgeliğinin ışığını diliyorum” deyin. Ve gök yüzünden size doğru akan, parlak, güçlü beyaz ışık selini görün, başınızın tepesinden içeriye doğru akmaya başladı. Teker teker bütün çakralarımızın olduğu bölgeleri bu ışıkla yıkayalım, sanki içinize bir ışık akıyor ve baş noktanızdan doluyor.

Sırasıyla ışık tepe çakrası, sonra üçüncü göz bölgesi, boğaz çakrası, kalp çakrası, güneş çakrası, sakral çakra ve kök çakraya akıyor. Her çakra bölgesinde dolumu görün, hissedin ve bekleyin ve sonraki çakraya geçin. Şimdi bedeniniz ışıl-ışıl ve bu ışık eterik bedenlerinize ve auranıza genişliyor. Pırıl pırılsınız. Işık tabanınızdan yeryüzüne doğru akmaya devam ediyor, ta ki dünyanın merkezi magmaya kadar orada, dünyanın iç bölümünde dolanıp heryeri ışıkla doldurduktan sonra yeryüzüne çıkıyor. Şimdi tüm yeryzünü dolanıyor, dünyanın yüzeyinin şıkır-şıkır parladığını göreceksiniz, sonra tabanlarınızdan tekrar içeriye giriyor, çakralarınızdan geçerek tepenize kadar ilerliyor ve gökyüzüne doğru akıyor. Bittiğinde evrene teşekkür edin. Gözlerinizi açabilirsiniz.

Şimdi bedenimize şifa gönderme meditasyonunu yapalım:

Bulunduğunuz yeri meditasyon için hazırlayın, rahat bir yere oturun. Derin nefes alın, kuyruk sokumunuza kadar alın nefesi. Nefesi burunuzdan çektikten sonra ağzınızdan verin, bir kaç kez bunu yaptıktan sonra, nefesi aldıktan sonra boğazınızdan kalbinize doğru aktığını, göğüs kafesinde dolandıktan sonra miğdenize ve karın boşluğunuza dolduğunu ve hatta şişirdiğini hissedip aşağıya kasıklarınıza ve böbrek bölgenize ve oradan da oturduğunuz yere kadar gittiğini ve bir derin nefesle nefesin tüm hücrelerinize dolduğunu hissedin.

Şimdi avuçlarınız yukarıya doğru açık olarak ellerinizi çevirin ve avuçlarınızdan evrenin en yüce şifa enerjisinin akmaya başladığını hissedin. Avuçlarınız ısınacak ve enerji akmaya başlayacaktır. Enerji akmaya devam ederken;

  • Bir derin nefes daha alın ve şimdi başınızın üzerine ve kafatasınıza odaklanın ve kafanızın içine ve rahatlatın iyice gevşetin başınızı ve orada bir sıkıntı, bir ağrı varsa hemen bir derin nefes çekin ve nefesinizi oraya gönderin ve avuçlarınızdan akan enerjini de oraya yöneltin, siz yeterli buluncaya kadar enerji aksın.

  • Bu işlemi biraz daha aşağıya kaydırın, alnınıza, iki kaşınızın arasına, gözlerinize, şimdi bu bölgeyi olduğu gibi rahatlatın, yüz kemikleri, kaslar, gözler, beyine bağlı salgı bezleri hepsi rahatlasın. Orada bir sıkıntı, bir ağrı varsa siz yeterli buluncaya kadar enerji akıtın. Daha sonra ağız, boğaz, kulaklar, beyincik, arka boyun, bronşlar bu bölgeye geçin ve aynı işlemi yapın.

  • Sırasıyla kalp, göğüs kafesi; Mide, ince barsaklar, pankreas, dalak, karaciğer, safrakesesi, bel bölgesi, karın boşluğu; Daha aşağıya inelim, kadınlarda rahim ve yumurtalıklar , kalça bölgesi; ve daha aşağıya inelim, böbrekler, erkek ve kadın cinsel organları, anüs, kalın barsaklar, idrar yolu ve kesesi, omurga ve tüm kemikler ve damarlarda gezinip şifalandırdıktan sonra evrenden “ Tüm hücrelerimin arınmasını, temizlenmesini, tortular varsa tamamen arındırılmasını, bozulma varsa tamamen düzene girerek sağlıklı bir biçimde yenilenmesini talep” ediyorum deyin ve tüm hücrelerinize siz yeterli buluncaya kadar bu şifa enerjisini gönderin. Bittikten sonra bir süre gözleriniz kapalı dinlenin sonra yavaş-yavaş gözlerinizi açın, “Şifa OL’sun” deyin ve ellerinizi birbirine sürterek bir süre suyun altında tutun ve sonra da güle oynaya hayatınıza devam edin.

Şifa OL’sun.


140 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

bottom of page