top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

Nedir bu birbirinin tekrarı rakkamlar?


Son zamanlarda tüm dünyada bir çok insanın dikkatini çeken dijital bir saate baktığında benzer rakkamların birbirini tekrar ediyor olması. Örneğin: 21:21 veya 12:21 veya 09:09 gibi. Bu konuyla ilgili bir çok farklı sipiritüel açıklamayla karşılaşabilirsiniz. Kimileri için meleklerden haber var, kimileri için evrensel kapıların açıldığına dair bir işaret, kimileri için beyinin bir oyunu.

İçinde bulunduğumuz bu muhteşem kainat matematiksel bir kaidenin içine oturur.Herşeyin kendi ritmi içinde matemaiksel bir oluşumu vardır. Bizler de belirli bir ritimde titreşen varlıklarız, bu titreşimler gün içinde değişen duygu durumuza göre değişir. Bildiğiniz gibi titreşimlerin de, ritimlerin de alt yapısı matematiktir, matematiğin bu dünyadaki biçimi de rakkamlardır.

Her gezegenin bir çekim gücü, belirli bir ritimde dönüşü ve kendi güneşinin etrafında döndüğü süre vardır.. Kendi güneş sistemizdeki plan günler, haftalar ve aylar içinde sürekli değişmektedir. Yani gezegenler yer değiştirdiklerinde hepsinin dünyamıza ve bize akıttıkları enerjileride değişir.Tıpkı ay dolunay olduğunda sular yükselir ve ayın gözükmediği günlerde de sular çekilir aynı şey bedenimimizde ve tüm maddi varlıkar üzerinde de görünür olur, işte tüm diğer gezgenlerin de planları ve açıları değiştiğinde bizlerin üzerindeki etkisi de değişir, bizi hem ruhsal hem de fiziksel olarak etkiler. Gökyüzündeki dev oluşumun aynısı bizim içimizde de oluşur.

Astrologlar gökyüzündeki planları, açıları inceler ve çok eski kadim bilgileri kendi süzgeçlerinden geçirdikten sonra bazı dünyevi deneyimlerin oluşumları, sağlık, bitki yetiştirme ve doğa olayları üzerinde yorumlar yaparlar, bazı olasılıkları bizlere aktarırlar. Numeroloji de astrolojiye hem bağlı hem de bağımsız olarak rakkamlara yüklenmiş olan anlamlarla olanı biteni inceler ve yorumlar. Bir çok mistik inanç numerolojiye yer vermiştir, örneğin Maya takvimi bildiğiniz gibi 21-12- 2012 tarihinde sona erdi ve bunun için günümüz anlayışı ile bir çok yorum yapıldı. Maya’ lar kendi bilgelikleri doğrultusunda mesaj bıraktılar ama bizler henüz bu mesajı tam olarak algılyamadık. Bu takvim de diğerleri gibi belirli bir matematiksel döngünün üzerine oturur.

Bu dünya kimilerimiz için bir okul-öğrenme-idrak etme ve gelişme yeri, kimilerimiz için cezaevi olduğunu söylerler ama ortak olan bir noktamız var ki hepimiz yeryüzündeki deneyimlerimizle gelişmekte, anlamakta ve öğrenmekteyiz. Kainatın tüm bilgileri aslında DNA kayıtlarımızda halihazırda bulunmaktadır sadece maddi dünyanın dar çerçevesinde zihne yansımakta güçlük çeker. Yaşadığımız deneyimlerle (ki bunlar malesef zorlu ya da, acılı deneyimler olabiliyor) giderek kainatın bilgileliğine ulaşmaya başlarız. İşte farkındalıklarımızın gelişmesinin anlamı da budur, ruhumuzda ve DNA kayıtlarımızdaki bilgeliğimize ulaşarak bu dünyadaki deneyimlerimizin kalitesini yükseltmek ve ruhumuzun da giderek aydınlanması demektir.

Eğer ki birbirini takip eden dijital rakkamlar dikkatinizi çekiyorsa evrenin işaretlerini izlemeye başlamış, biraz daha farkındalıklı yaşamaya adım atmışız demektir.

O sırada ne düşündüğünüze dikkat edin, zihninizden geçen neydi?

Evren o sırada sizin zihninizden geçen neyi onayladı, yani siz neyin onaylanmasını dilediniz?

Numerolojinin kadim bilgisinden günümüze kadar gelmiş olan rakkamların anlamları sizlere sıraladım, her dokuzdan sonra yeni bir döngü başlar:

1-Başlangıç; Bireysellik-teklik; Yenilik; Cesaret; Bağımsızlık; Liderlik;Güçlü irade; Azim-kararlılık; Öncü ruh; Yaratıcı düşünce; Asla kimsenin peşinden gitmeyen.

2-Hakemlik; Uzlaşma; Diplomat; Yeni fikirlere açık; Anlayış; İşbirliği; Uyumluluk; Sabır; Denge; Hassaslık ve nezaket.

3-Esprili; Neşe taşıyıcı; Kendini ifade etmek; Coşkulu; İmgeleme gücü; İlham; Optimist; Sözleri kullanma becerisi; Açık sözlülük.

4-Durağan; Gelenekçi; Güvenlikçi; Planlı; Dingin; Pratik; Ciddi; Kalıcı

5-Özgürlük; Seven; Değişim-çeşitlilik; Alışılmadık; İnatçı-direnen; Risk alan; Becerikli; Meraklı; Daima genç; Özgür ruh.

6-Beslemek; Sorumluluk; Aile; Görev; Güzellikleri sevmek; Başkalarına hizmet; Evlilik-Boşanma; Aşk-Romantizim; Çekim-Cinsellik.

7-Yalnız-tek başına; Özel; Filozof; Mistik-İçsel; Analizci; Sezgisel; Ruhsal; İç bilgelik.

8-Para-Maddiyat; Başarı-Servet; Patronluk-otorite; Ustalık; Organizayon; Kazanmak; Mali yönetim; İş bilirlilik.

9-Tamamlama; Mükemmellik; Ödül; Şefkat; Kardeşlik; Ruhsallık; Mükemmeliyetçilik; Affedicilik; Çok yeteneklilik; İletişim; Topluluk hizmeti.

Yukarıdaki rakkamların anlamları doğrultusunda kendi doğum rakkamlarını da inceleyebilrisiniz. Bütün rakkamları toplayıp sonunda çıkan rakkama göre ve içinde halihazırda bulunan rakkamlara göre de kendinizle ilgili veya bir başkasının doğum rakkamlarıyla ya da başka tarihlerle ilgili analizler yapabilirsiniz.

İyi denemeler ve iyi eğlenceler. Şifa OL’sun


98 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

bottom of page