top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

Yazmanın gücü-2


Yazı aslında bir çok şeklin ifadesinin bir araya gelerek başka başka ifadelerden bütün bir ifade oluşturmak demektir. Kısacası her bir harf birer biçim, resimdir, birbirinden farklı bir çok resim bir büyük resimi oluşturur. Dolayısıyla niyetlerinizi oluştururken resimde kullanabilirsiniz. Örneğin hayalinizdeki evi resimleyebilirsiniz.

Önce dileklerinizi on maddeyi geçmeyecek şekilde yazmanızda yarar vardır çünkü biz insanların istekleri, isteklerinin de detayları bitip tükenmediğinden evreni karıştırmaya gerek yok. On madde oluşum için güzel bir rakkam.

Bir defter tutabilirsiniz, oraya hangi konuyla ilgiliyse dileklerinizi yazabilirsiniz ama unutmayın hayatı kontrol edemezsiniz sadece olumsuz düşünceler dediğimiz endişeli, öfkeli, kızgın düşüncelerimizin yerine enerjisi yüksek, ışıklı düşünceleri koyabiliriz. Kızgınlık, öfke genellikle hayal kırıklıklarından kaynaklanır ve temeli korkudur.

Bir şeyin olmasını çok istiyorsunuz olmuyorsa mutlaka bir nedeni vardır ve onun ne olduğunu ileride anlayacaksınızdır. Önemli olan hastaysanız iyileşmeye, parasızsanız, paraya, yalnızsanız sevgiye odaklanın, en önemlisi hayata ve onun tüm ifadelerini sevgi ve sevinçle yaşamaya odaklanın. İçinde bulunduğunuz anda ne varsa o size ait bir yaşamın parçası acısıyla tatlısıyla kabullenin ve devam edin. Zorluklar, acılar, dertler mutlaka biter ama mutluluk varsa mutsuzlık da olacaktır önemli olan odağınızda daima her ne durumdaysanız neşeyi ve sevinci tutun çünkü sevinç ve neşe bizlerin özü olan sevginin kaynağından gelir ve bizlere yaşam enerjisini verir.

Hayatınızla ilgili niyetleri oluşturmadan önce bulunduğunuz mekanı hazırlayın, bir mum yakın, bir lavanta buhuru veya doğal bir tütsü ile havayı değiştirin. Önce gözlerinizi kapatın, derin bir kaç nefes çekin, rahatlayın ve güzel bir deftere güzel bir kalemle anlaşılır bir şekilde yazmaya başlayın.

Deftere yazdığınız dilekleri 10 madde halinde hazırlayın ve "istiyorum" değil "seçtim" kelimesini kullanın. Ya da şimdiki zamana uyarlayın. Örneğin: "Para bana bildiğim ve bilmediğim tüm kanallardan sınırsızca akıyor" Eğer bu cümlede sizi huzursuz eden bir şey varsa, örneğin paranın temiz bir şey olmadığı bilinçaltı kayıtınız varsa onu hemen orada zihninizde yakın, kül olsun ve havaya karışıp kaybolsun. Ve hala endişeliyseniz"Para bana bildiğim ve bilmediğim tüm iyi kanallardan sınırsızca akıyor" yazın.

Bir eş, bir sevgili diliyorsanız on maddede dileklerinizi hazırlayın ama sizin dışınızda birini değil, hayatı paylaşırken tek başınaymışçasına özgür ama birbirinize sorumlu, birbirinize- birlikteliğinize karşılıklı sahip çıkan (sahip olan değil) bir ilişki dileğiyle niyetlerinizi hazırlamanızda yarar vardır.

Bu noktada Gautama Buddha' nın sözlerini tekrar etmek istiyorum:

"Eğer bir çiçekten hoşlanırsanız onu kopartırsınız;

Eğer bir çiçeği severseniz onu her gün sularsınız;

Bunu anlayan herkes hayatı da anlamış demektir."

Niyetlerinizi yazın ve tekrar okuyun, sonra gözlerinizi kapatın, bu yazdıklarınız size uygun mu? Size ait bir gerçek mi? Yoksa sadece havada asılı kalan istekler mi? Unutmayın, istediklerimiz değil, inandıklarımız hayatımızda görünür olurlar.

Size uygun gelmeyen niyetlerinizi size uygun olduğunuz hissetiğiniz niyetlerle değiştirin. Arada endişe ve korku varsa onu yakalayın ve hemen bir buluta verin evrene taşısın, kül olsun. Ve herneyse "Affeddin, önce kendinizi affedin ki başkalarını affetmek daha kolay olsun". Bunu hergün yapmaya devam edin.

Defterinizi hergün incelediğinizde ilginç bir şeyle karşılaşacaksınız, yaşam akarken işler değişecek, hayal bile etmediğiniz başka gelişmeler de olacaktır. İyi bir iz sürücüyseniz hayatınızın alt yazılarını okuyarak daha keyifle yaşayabilirsiniz. İyi bir iz sürücü olmanın temel ilkelerinden biri bazen hayatın dışına çıkıp sanki o hayatı başka birisi yaşıyormuş gibi bakabilmektir.

Şifa OL'sun..


92 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

bottom of page