top of page
  • MysiaLuna

El çakralarımızı nasıl açarız?


Bildiğiniz gibi ellerle şifa vermenin en meşhur tekniği Reiki’ dir ama ellerinizle şifa vermek için el çakralarınızı aktive olması başka yollar da vardır, mutlaka Reiki inisiyasyonuna gerek yoktur.

El çakraları tam olarak merkezleri avucumuz ortasında ve parmak uçlarımızdadır, evrenden enerjinin bilincini alır ve iletirler. El çakralarımız kalp çakralarıyla bağlantılıdır ve onlar meleklere, ruhsal rehberlere, yüksek masterlara, kaybettiğimiz bir yakınımıza, doğa varlıklarına ve benzeri varlıklara açılıp ne zaman kanal olabileceğimizi bildiren müthiş araçlardır.

El çakralarımızı şifa enerjisini kendimize, bir başkasına, bulunduğumuz mekana, duruma şifa vermek için kullanabiliriz. Bu çakralar kalp çakramızla doğrudan iletişim halindedir, kalbimizden dışarıya akar ve ellerimiz tarafından kontrol edilir. Yani kalp çakramızın bu dünyadaki görünür ifadesi ellerimiz aracılığıyla oluşturulur. Şifa veren eller sağlıklı bir kalp çakrasından dışarıya akarlar dolayısıyla şifa veren eller aynı zamanda kalp çakrasının sağlını beslerler ve elbette dünyaya olumlu bir enerjinin saçılmasına aracı olurlar. Onlar aynı zamanda suçluluk yaratmadan, borçluluk ve suçlanma duygusu hissetmeden bütün bunların oluşturmadan yardım, hediye, kompliman ve sevgi alabilirler.

Krisal gibi objeleri koruma, şükran ve koruma gibi enerjiyle şarj edebilmek için aracı olurlar. Bütün bunları yaparken sizin de enerjiniz yükselecektir.

El çakralarını açma egzersizi:

1-Rahat bir yere oturun. Kollarınızı öne doğru uzatın, dirsekleriniz de düz olsun, avuç içleriniz yukarıya dönük tutun, elleriniz rahat ve hafif yuvarlak dursun. Bir eliniz yukarıda diğer eliniz aşağıda olsun ve şimdi birini aşağıya indirirken ötekini yukarıya çıkartın ve bu şekilde yoruluncaya kadar devam edin.

2-Şimdi ellerinizi kalp çakranızın hizasında önünüzde getirin, sanki ellerinizde görünmez bir top varmış gibi ellerinizi yuvarlayarak, parmaklarınız arasında 3-4 cm aralık olsun ve şimdi avuçlarınızda bir enerji topu olduğunu algılayın bir elinizi ileri diğerini geri çevirin ve aynı zamanda iki elin arasında oluşan enerjiyi ellerinizi açıp kapatarak da algılayın, bu şekilde elinizdeki topu biraz büyütmeye çalışın, avuçlarınızdan ve parmak uçlarınızdan müthiş bir enerji akmaya ve elleriniz ısınmaya başlayacaktır. Yatay olarak da aynı şekilde bir süre bu enerji topunu güçlendirin.

Avuç içi çakralarımızı nasıl açarız:

Gözlerinizi kapatın, avuçlarınız açık ve yukarıya dönük, yukarıdan aşağıya akan beyaz bir ışık hayal edin, bu ışık başımızın tepesinden içeriye omuzlarımza, omuzlarımızdan dirseklerimize, bileklerimize ve ellerimize aksın. Ve bu ışığın akmaya devam ettiğini hissedin ve ışık bir kocaman balon gibi giderek büyüsün, genişlesin ve bizi içine alsın, bir aura genişliğinde içini ışıkla doldurmaya devam edin. Bu yaptığımız sadece avuç içi çakramızın açılmasının yanı sıra auramızın temizliğini de sağlar.

Şifa vermeye kakar verdiğiniz anda ellerinizde enerjiyi hissedeceksinizdir, “bağlandım” deyin ve evrenin ilahi kaynağından akan şifa enerjisine bağlanarak enerjinizi akıtın. Şifa OL’sun.


3.301 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

bottom of page