top of page
  • Yazarın fotoğrafıSomnur van der Kraan

Şimdi Arınma Zamanı


Şimdi arınma zamanı,

Bir önceki makalede büyük değişimden ve bu değişimin habercisi olan gök yüzü enerjilerinden söz ettim. Bu ay enerjileri değişken, güçlü bir dolunay yaşadık. Kadim bilgiler ay yükselirken gelişen, büyüyen şeyler yapmamızı, ay küçülürken de bırakmamız gerekenleri yapmayı önerir. Aslında bu yer yüzüyle olan bu uyumumuz için gerekli bir bilgidir. Hepimizin bildiği gibi ay büyürken sular kabarır, özellikle deniz kenarlarında yaşayanlar bunu açıkça gözlemlerler. Halen batıda ve doğuda çiftçiler ayın enerjilerine ve gel git hareketine göre neyi ekip biçeceklerini bilir ve ayın hareketine göre işerini yaparlar çünkü yer yüzüyle uyumlu olduklarında daha iyi verim alacaklarını bilirler.

Gel-git olayı sadece denizlerin kabarması demek değildir, tüm yer yüzü genişler ve aya doğru çekilir, dolayısıyla bedenimizde aynı şekilde genişler, denizlerde, göllerde sular nasıl kabarıyorsa damarlarımızdaki kan, bedenimizdeki tüm sıvılar genişler ve yükselirler, biliyorsunuz bedenimizin %80 kadarı su yani aynı olay bedenimizde de gerçekleşir. Örneğin bu sebepten dolayı kadim bilgiler ay yükselirken, özellikle dolunay sırasında bıçak altına yatmamanızı söyler, kanama artabilir, yeni bir girişimde bulunacaksanız ay büyürken yapın der çünkü enerji genişleme ve büyüme enerjisidir, eğer bir işe, bir projeye başlayacaksanız veya bir yatırım yapacaksanız tam zamanıdır, dolunaya doğru bereket de genişler. Ay küçülürken de artık bırakma zamanıdır, son dördün yani ayın artık iyice kararmaya yüz tuttuğu zaman bedendeki toksik maddeleri atma zamanıdır, yani tam detoks yapmanın zamanıdır.

Yeni ay ve dolunaya hangi burçlarda girdiğimizi bilmek de bizlere daha çok yönlendirici bilgi verir, eğer astrolojiyle ilgileniyorsanız biliyorsunuzdur bedenimizdeki organlar burçlara bağlıdır yani burcun temsil ettiği gezegenin yansıttığı enerjilerden etkilenirler bu da çok eski ve halen geçerli olan bir enerji beden tıbbıdır. Tabi bu anlattıklarım oldukça yüklü bilgilerdir, eğer tam olarak uzmanlaşmak isterseniz kitaplar dolusu ve üzerlerinde çalışılması gereken bir konudur. Ben burada sizlere sadece bir kısaca öneride bulunmak için özetle konuyu anlattım.

Son dolunaya baktığımızda öncelikli olarak her şeyin bir felaket habercisi olmadığını düşünün, eğer böyle düşünüyorsanız hemen bırakın, insanların bazen karanlıktan çok aydınlıktan korktuğuna inanıyorum. Eğer aydınlığa yönelmek istiyorsak sefaletten söz etmeyi, şikâyeti, eleştiriyi bırakıp yapıcı olan yana geçmek ve orayı güçlendirmek gerekir, bu da bir detokstur, düşünce detokstur ki bedensel detokstan daha bile yararlı olabilir.

Bu değişim dönemine daha güçlü enerjilerle geçirmek, evrenin aydınlık olana açtığı kapılardan daha kolay geçmek istiyorsak şimdi tam olarak bırakma zamanı yani zihinsel, bedensel ve özellikle ruhsal detoks yapmanın zamanı. Ruhsal ve zihinsel temizlik için “Geçmişten özgürleşmek”, karmaları temizlemek ilk yapacağımız iş olmalı, negatif düşünceleri pozitife dönüştürmek için çalışmalar yapmak, yazma enerjisiyle temizlik yapmak bunların arasında.

Ruhsal arınmanız ve ruhunuzu beslemeniz için; sakin, huzurlu müzikler dinlemeniz, yanınızı geliştiren etkinlikler yapmanız, kendi kendinize resim yapabilir, yazabilirsiniz, ruhunuzu besleyin. Elbette meditasyon her zaman ruhsal detoks demektir.

Bedensel detoks için ise önereceğim daima ay küçülürken bol su içerek, et yemeden, bol sebze, az yağlı gıdalar, toksik maddelerden uzak durarak: Şeker, alkol, beyaz un, beyaz pirinç, rafine edilmiş gıdalardan uzak durarak temizlik yapmaya başlayabilirsiniz. Her zaman bol su içmek bedenimizdeki akışkanlığı düzenleyecek ve büyük temizliğe daima destek olacaktır, sabahları da bir bardak suya bir tatlı kaşığı taze limon suyu ilave edip içmeyi de unutmayın, bu da kan şekerini, tansiyonu düzenleyen, doğal C vitamini almanızı sağlayan harika bir ilaçtır. Bedenimizde birçok organ mide, bağırsaklar, akciğerler, karaciğer temizlik yapmak için sürekli çalışırlar asıl olan onlara yardımcı olabilmektir. Karaciğerimiz kanı temizlediği için en çok desteğe ihtiyacı olan organlarımızdan biri, önereceğim şahane bitkilerden ilki: Milk Thistle yani Deve dikeni kökü kullanmak, kurutulmuş olanın çayını demleyerek içebilirsiniz ama kapsül olarak kullanırsanız daha güçlü yararını görürsünüz, bütün Hepatit ve karaciğer hastalıklarında özellikle kullanılan bir bitki bütün ilaçların üzerindedir. Ege bölgesinde Şevket-i Bostan veya Kenger ismiyle bulabilirsiniz, geleneksel ot yemeklerinin arasındadır. Isırgan otu çayı içmenizi tavsiye ederim, son dördünde bol bol su, sebze suları ve ısırgan çayı içerek sıkı bir bedensel temizlik yapabilirsiniz, rezene çayı içmek midenize ve sindirim sisteminize yardımcı olurken, bedendeki tüm sıvıların akıma geçmesi için oldukça güçlü bir bitkidir. Tabi yaptığınız detoks nerede yaşadığınızla da ilgilidir, eğer soğuk bir bölgede yaşıyorsanız ve dışarda hareket ediyorsanız sadece sıvı alarak yapacağınız bir detoks sizi halsiz düşürebilir, o nedenle tam (esmer) pirinçle destekleyin ve sebzeleri haşlanmış ve sıcak olarak yemenizde, bitkileri de sıcak-demli çay olarak almanızda yarar var çünkü ateş enerjisine ihtiyacınız olacaktır.

Onun dışında bedenizi arındırmak için özellikle deniz tuzu olan tuzlu suya girmek veya denizde yüzmek, eğer imkânınız yoksa 30 ml bir şişe soğuk pres zeytinyağına bir çorba kaşığı deniz tuzu, bir kaç damla gül, bir kaç damla ıtır, bir kaç damla tea tree yağı damlattıktan sonra masaj yapabilirsiniz. Özellikle ayaklarınızı sık sık deniz suyu olan bir banyoda 20 dakika bekletmek gene size bedensel detoks olacaktır.

Not: Hazırladığınız çaylar, kullandığınız bitkiler ve otlar, masaj yağları ve yemeniz-içmeniz gereken her neyse eğer bir rahatsızlığınız varsa rahatsızlıklarınızla ilişkili olarak özel hazırlanmalıdır.

Sorularınızı veya yorumlarınızı postun altına yazabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın.

55 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DOSTLUK

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page