top of page
Ben kimim? Misyonum nedir? 

    Somnur kimdir?

     Sanatçı bir ailenin kızı olarak Istanbul' da dünyaya geldim  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi' n de resim eğitimi aldıktan sonra profesyonel alanda sanatsal çalışmalarımı uluslararası alanda gerçekleştirdim. Türk Sanat tarihinde ve  Hollanda Sanat Tairihinde Türk kökenli sanatçı olarak ismim yer almaktadır. 

Aynı zamanda çok uzun süredir Ruhsal Gelişim, Kişisel Gelişim, Kuantum Bilinci Çalışmaları, Alternatif terapiler,  Enerji Terapisi ve Sanat Terapisi  üzerine aldığım eğitimler ve yaptığım çalışmaları ön plana çıkartmaya karar verdim ve 2016 yılında MysiaLuna Blog hazırladım ve yayınladım, daha sonra web sayfası, sonra canlı çalışmalar derken buraya geldim.

     2018-19 yılında kişisel çalışmalarımız haricinde 100 den fazla online çalışma yaptım, ışık tutan bir çok köşe yazısı yazdım ve paylaştım, bir kitap yazdım, şifalı bitkilerle ilgili deneyimlerimi paylaştım ve bütün bu çalışmalarımız gelişerek, olgunlaşarak devam ediyor. Yaptırdırdığım çalışmalar eşsizdir ve çalışmalara katılan bir çok dostumuzun hayatlarında olumlu yönde hatta mucize denebilecek değişimler olmuştur, bu sözlere çok girmek istemiyorum ama gerçekte olduğu için sizlerle paylaşmak istedim. Yaptığım tüm işlerimi çok severek yapıyorum. Benim için yemek yemek kadar ihtiyaç diyebilirim. 

Sanatçı Somnur' la ilgili daha çok bilgi edinmek isterseniz www.somnurvanderkraan.com  sayfama bakabilir ve Google aramaya adımı yazarak bilgilere ulaşabilirsiniz.

         2011 yılında Hollanda' da yaşamaya başladım, ruhsal rehberlik ve şifa çalışmalarına intenet aracılığıyla devam ediyordum.

        2018 Ağustos ayında hali hazırda bulunan MysiaLuna facebook grubunu aktif hale getirdim. Yazının üzerine tıklayarak gruba üye olabilirsiniz. Ayrıca Facebook yeni MysiaLuna sayfasına da katılabilirsiniz. 

        Pazar akşamları canlı bağlantıyla çalışmalar yaparken  5 Mart 2019 tarihinde ilk projemizi gerçekleştirdik.  2020 yılının başına kadar Pazar toplantılarımız, özel gruplarda ve kişisel olarak yaptığım etkinliklerle sayısı 100 den fazla çalışma gerçekleştirdim. Çalışmaya katılan tüm dostların hayatları olumlu yönde değişti, çalışmalardan oldukça yüksek bir seviyede faydalandılar. 

        Seanslarımızda önce konumuz üzerinde motivasyon konuşması ve ardından meditasyona geçiyor ve sorunu orada iyileştiriyoruz, çalışmanın başından itibaren enerji değişmeye başlıyor. 

        Buraya nasıl geldim: 

       Daha çok küçük yaşlarda ruhsal öğretiler ve şifacılıkla tanıştım, daha sonra tanıştığım insanlar, karşıma çıkan kitaplar, katıldığım seminerler, kurslar ve çalışmalarla bu konuda bir yer yüzü eğitimi almaya devam ettim. Kendi yeteneklerimin farkına vardım ve onları nasıl kullanabileceğimi öğrendim. Hali hazırda var olan psişik ve enerji şifacılığı yeteneklerimi bazı eğitimler alarak geliştirdim.          Bütünsel terapiler, meditasyon, Şamanizm, yoga ve yoga felsefesi, alternatif yaşam ve alternatif beslenerek sağlıklı yaşamak, ruhsal öğretiler, spiritüel çalışmalara, grup çember çalışmalarına katıldım. Karşıma çıkan kitapların, insanların, yaşadığım deneyimlerinin hepsinin beni bugünlere hazırlamak için karşıma çıktıklarını idrak ettim, evet hiçbir şey tesadüf değil. Öğrendiklerim bana ve kendi hayatıma ışık tuttu, öğrendiklerimin ve öğrenmeye devam ettiklerimin ışığında önce kendi kendimin rehberi oldum. Kendimi hazır hissettiğimde ve karşıma çıkan olanakların doğrultusunda gerek sanat terapisi gerek ruhsal çalışmalarla birçok dostuma ışık tuttum ve tutmaya devam ediyorum. Birçok bilinen ruhsal rehber gibi kendi yolumda özgür bir biçimde ilerleyerek, öğrenmeye ve araştırmalarıma devem ederek ve iyi bir iz sürücü olarak ışık tutmayı seçtim. En önemlisi de insanın aslında kendi içinde var olan kendi şifacısıyla tanışmasını, ona yani asıl olan kendisine güvenmesi ve kendisini sevmesi gerektiğini idrak ettim.

Sadece insanlar değil hayvanlarla da kolaylıkla iletişime geçebiliyorum, hatta tüm varlıklarlarla diyebilirim. 

​          1991- 1999 yılları arasında çok yoğun olarak hayvanları iyileştirmek için çalıştım. Birçok vahşi hayvanın iyileşmesi için yardım ettim.  Henüz Reiki inisiyasyonum yokken el çakralarımı çalıştırarak hem hayvanlara hem de insanlara şifa enerjisi veriyordum.

        2000 yılında İstanbul’ da gruplara “Alternatif yaşam ve hastalanmadan nasıl yaşarız?” seminerleri verdim. Bir buçuk yıl kadar. O sırada bireysel çalışmalara başladım.

        1998 yılından itibaren ulusal ve lokal çeşitli dergi ve gazetelerde sağlıklı yaşam, alternatif yaşam, sanat terapisi, kendi kendimizin şifacısı nasıl olabiliriz gibi konularda 2007 yılına kadar köşe yazıları yazdım. Yazıları daha sonra kendi bloğumda ve daha sonra da kendi web sayfamda paylaşmaya başladım.

        2000 yılından itibaren de İstanbul ve Bodrum’ da bireysel ve grup çalışmalarına devam ettim.

        2000 ve 2010 yılları arasında kendi atölyemde gruplarla sanat terapisi çalışmaları yaptım.

        2008- 2012 yılları arasında çok değerli bir dostumdan her üç Reiki inisiyasyonunu da alarak Reiki Master oldum.  (Şu anda reiki den faklı yüksek frekanslı enerjilerle çalışıyorum.)

        2011 yılında Hollanda’ ya gedikten sonra sosyal çevremden uzak kaldığımı düşünsem de bir süre sonra artık her şeyin internette paylaşıldığını düşünerek web sayfamı kurdum. İlk başlarda resim çalışmalarıma ağırlık versem de bu işimi çok severek yapıyor olduğumu ve bu işimde oldukça başarılı olduğumu idrak ettim ve internet ortamındaki çalışmalarıma ağırlık vererek çalışmalarıma devam ediyorum.

        Engelleri yaratan da bizleriz ama şundan emin olun dertlerimizin tüm dermanı kendimizde, evrenin yüce bilgeliğine bağlı olan merkezle iletişime geçtiğimiz anda yanıtlar akar. Aslında bunun tıpkı bir kullanım kılavuzu gibi olduğunu düşünüyorum, bedenimizin bir biyobilgisayar olduğunu düşünürsek bunun da bir kullanım kılavuzu var ve biz sessiz kalıp iletişime geçtiğimizde kullanmayı öğreniyoruz. Hepimizin enerji zinciriyle birbirimize bağlı olduğunun daima farkındaydım, benim için mesafelerin mesafenin bir önemi yoktur, burada önemli olan frekansı değiştirmek ve yükseltmek. 

       Ben inanıyorum ki yer yüzünü deneyimleyen herkes eğer isterse sesi, gözü (bakışları) ve elleri, hatta tüm varlığı şifa verebilir. Benimkiler hali hazırda aktive ve oldukça yoğun olarak çalışabiliyorlar. O nedenle seanslarıma katılanlar veya benimle kişisel çalışmalar yapanlar daha yüksek bir frekansa çekilerek huzur, sağlık ve mutluluk frekansına geçebiliyorlar ve kendilerini orada iyileştiriyorlar. 

       MysiaLuna aslında hepimizin en derinlerinde olan başka, sade ve kendi kendinizin şifacı olabilecek farklı bir bilinç yepyeni bir hayata bakış açısıdır. Burada birlikte yüksek frekanslı enerjilerle çalışıyor ve kendimizi daha kaliteli hayatlar yaratıyoruz. MysiaLuna başka bir gezegendir, dilerseniz ziyaret edebilir ya da dilerseniz bu gezegeni hayatınıza taşıyabilirsiniz.

Bırakın ışık içeri girsin.

      Benimle çalışmalar yapan bazı dostların deneyimleri: 

       Bana birlikte çalışma fırsatı veren ve bu güzel satırları yazan sevgili dostlara sonsuz sevgilerimle: 

 

       "2018 yılı sonbaharı başında facebook üzerinde mysia luna sayfasında canlı meditasyon çalışmalarına katılmaya başladım. Zamanla özel çalışmalara da katıldım Somnur’la... Her çalışma enerjimi yükseltti,yavaş yavaş hayatım olumlu yönde değişmeye devam etti.
İstanbul’a geldiğinde iki arkadaşımla beraber Somnur ile buluşup yüz yüze görüştük.Sanki çok uzun zamandır dostmuşuz gibi kaynaştık.
Birer birer yaşadığım problemler çözülmeye başladı.
Özel hayatım “güzel hayatım” oldu.
6 yıldır mahkemesi süren önemli davamız lehimize sonuçlandı.
Tüm bunların pozitif enerji ile çözüldüğünü ve Somnur ile çalışma yapmamın katkıları olduğuna can-ı gönülden inanıyorum.
İyiki grubuna üye olmuşum,sen de evrenin kaynağından gelen büyük enerjiye aracı olmuşsun
Teşekkür ediyor,kocamaan öpüyorum Somnur’cuğum"

       Gülgan Erdini 

       "Somnur' la çalışmalara katıldıktan sonra hayatımda iki büyük değişiklik oldu, bir süredir iş konusunda sıkıntı çekiyordum ama çalımaların hemen ardından büyük bir firmadan teklif geldi ve çalışmaya başladım, ikincisi ise kızımla yılladır aramızda süren çekişmemiz halloldu. Her şey sayenizde oldu, çok teşekkürler." 

       P. Fügen Özülkü

      ​"Benimle yaptığın kişisel terapiden sonra bende çok güzel değişimler oldu. Aslında değişim değil de özümle gittikçe daha da yakınlaştığımı hissettim. Terapiden sonra telaşlı ve sabırsız halim durgunlaştı. Çevremdeki insanlar bile bende ki bu değişimi fark ettiler. Daha dingin ve dengeli bir enerji ile nefes almanın güzelliğini bana yaşatıp vesile olduğun için teşekkür ederim güzel yürekli insan". B..

 

       "Sizinle Facebook çalışmalarının hemen hemen hepsine katıldım ve çok iyi geldi ruhuma. En son Cumartesi günü bire bir görüşmemiz harikaydı. Affetme ve şifalandırmak çalışması yapmıştık. Düşünce yapım ve olaylara bakış açım olumlu yönde değişti. Sizin enerjiniz bana çok çok iyi geldi. Binlerce teşekkür ediyorum. Sevgilerimle" G.E.

       "Seninle ilk konuşmam kütüphanede kendimi çok çözümsüz hissettiğimde olmuştu. Çok ağlıyordum. Korkuyordum. Sonra sana yazmak istedim çünkü yaptığın bir çalışmada da bulunmuştum yıllar önce. Beni görmeden hemen reaksiyon verdin, sorduğun sorular inanılmaz şaşırttı beni. Sanki her şeyi görmüş yaşamış gibiydin. Kalbinin açıklığı bana yalnız olmadığımı, çözümlerin bazen çok gizemli bile olsa geldiğini gösterdi". R.R. 

      "Sizinle konuştuğum gün çok üzgün ve umutsuzdum çünkü hem maddi sıkışıklık içindeydim, hem de paramı çaldırmıştım. Sizinle yaptığımız çalışma esnasında çok rahatladım. İçime umut dolu, tekrar her şeyin iyi gideceği yönünde. Ve kaç gün oldu bu pozitif ruh halim ve geleceğe umutla bakışım hala devam ediyor". F.T. 

       "Somnur inanılmaz güzel enerji yayan, karşısındakini kitap gibi okuyan çok özel bir insan. Seans sırasındaki gözlemleri, keyifli sohbeti ve meditasyon çalışması kesinlikle bağımlılık yaratacak seviyede. Somnur ile tanışmak çok güzel bir ayrıcalık". Ö. K. 

       "Somnur hanımla yaptığım sevgi dolu, yumuşacık, sarıp sarmalayan enerjik alanda ben, ilk defa yüz yüze gelmemize rağmen, son derece derin ve beni 44 yaşımda hala etkileyen pek çok şeyi hatırladım. Hatırladıklarımı konuşmak beni hiç sıkmadı. Somnur hanımın içten sevgisine şükran.. Ayrılmaya gönüllü olmadığım gibi beni çok sarsan bir gerçekle karşılaştım ve taşlar yerine oturdu. Şükranlarımı sunuyorum, varlığınız güzel bir armağan".

       "Enerji akışını başlanma çalışmasında çok derin hissettim. Özellikle 4. noktada (Kalp çakrası) öncelikle bir baskı ve sonrasında hafif bir ağlamayla çözülme ve güven duygusu sarmaladı yüreğimi. Korkularım bir anda yok oldu ve huzur verici bir rahatlama geldi". N.Ö.V. 

  

       Daima sevgi ve şifayla kalın.

     

            

bottom of page